آغاز مرمت ۶ شی تاریخی و فرهنگی لرستان

آخرین اخبار

 سید امین قاسمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در این عملیات تابوت مفرغی «چوبتراش»، ریتون نقره‌ای «کلماکره»، مرمت دو خنجر با دسته استخوانی، مرمت یک خنجر با تیغه آهنی و یک خنجر بت دسته برنزی مرمت خواهند شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با بیان اینکه برای مرمت این تعداد اشیا بیش از۳۴میلیون تومان اعتبار هزینه خواهد شد، افزود: مجموعه عملیات مرمت این اقلام به مدت دو ماه طول خواهد کشید.

قاسمی در ادامه با تاکید بر ضرورت مرمت و حفظ داشته‌های تاریخی فرهنگی استان بیان کرد: در اجرای عملیات مرمت این اشیا پاکسازی آثار، استحکام بخشی و انجام آزمایش‌های اولیه در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: این اداره کل در حفظ، مرمت و نگهداری از میراث فرهنگی و تاریخی لرستان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود چرا که شناسنامه و هویت لرستان در این آثار نهفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.