ارائه یک میلیون و 400 هزار نفرساعت آموزش در فنی و حرفه‌ای لرستان/ رشد 560 درصدی اعتبارات

آخرین اخبار

محمدرضا آذرخش ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به آغاز هفته ملی مهارت از امروز تا 6 مردادماه، اظهار کرد: در تمامی مراکز فنی‌وحرفه‌ای لرستان، فعالیت‌ها و آموزش‌های متنوعی در طول سال انجام می‌شود‌.

وی خاطرنشان کرد: در جریان سیل فروردین‌ماه سال گذشته به برخی از مراکز آموزشی خسارت جدی وارد شد، با این وجود در حال حاضر تنها 2 مرکز در شهرهای پلدختر و دلفان همچنان آسیب‌دیده از سیل هستند.

تعمیر 3 هزار لوازم خانگی سیل‌زدگان

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای لرستان با اشاره به کمک‌رسانی و ارائه خدمات این مجموعه به مردم‌ سیل‌زده استان، افزود: در جریان سیل حدود 3 هزار لوازم خانگی سیل‌زدگان توسط نیروهای فنی و مهارتی تعمیر و بازسازی شد.

آذرخش بر لزوم ارتقای کیفیت آموزش‌ها تاکید و تصریح کرد: طی سال‌های گذشته شاهد ارائه آموزش‌های یکنواخت به مهارت‌آموزان بودیم، از این‌رو به دنبال به‌روزآوری و بالا بردن کیفیت آموزش‌ها هستیم.

وی بیان داشت: طی سال گذشته در مجموع، 3 میلیون و 500 هزار نفر ساعت از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

ارائه آموزش در سطوح مختلف جامعه

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای لرستان با بیان اینکه توانمندی زنان سرپرست خانوار از اهداف مهم این مجموعه است، گفت: همچنین آموزش به زندانی‌ها از دیگر اولویت‌های مرکز می‌باشد، همچنان‌که تاکنون آموزش‌های بسیاری به این قشر داده شده و محصولات تولیدی قابل فروشی نیز توسط زندانیان عرضه شده است.

آذرخش به راه‌اندازی سه مرکز آموزش مهارت در دانشگاه‌های لرستان، بروجرد و الیگودرز اشاره و خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد یک مرکز آموزشی نیز در شهرستان ازنا هستیم که موافقت‌نامه‌های اولیه آن نیز انجام شده است.

وی، ارائه آموزش‌ها در تمام سطوح جامعه را از رسالت‌های مهم فنی‌وحرفه‌ای برشمرد و افزود: در همین راستا تاکنون در بخش‌های مختلفی همچون زندان‌ها، مراکز ثابت و سیار، روستاها، اصناف، کارگاه‌های عشایری، معتادان بهبود یافته و همچنین معتادان حاضر در کمپ‌های نگهداری، ارائه این آموزش‌ها محقق شده است.

رشد 560 درصدی اعتبارات ملی

مدیرکل فنی و حرفه‌ای لرستان از اختصاص 600 میلیون تومان اعتبار ملی برای خرید تجهیزات به این مرکز طی سال جاری خبر و ادامه داد: همچنین 300 میلیون تومان برای تعمیرات لوازم جذب شده است.

آذرخش اظهار داشت: با جذب این میزان اعتبار ملی، شاهد رشد اعتباری 560 درصدی در اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای استان نسبت به سال گذشته هستیم.

تعیین تکلیف 12 فضای مازاد

وی در خصوص واگذاری فضاهای بدون تکلیف این مجموعه، بیان داشت: 12 فضای مازاد در اداره‌کل وجود داشت که برخی‌ها به اجاره رفته و برخی نیز بلاتکلیف مانده بودند که با تلاش‌های انجام گرفته توانستیم 8 مورد از این فضاها را تعیین تکلیف کنیم.

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای لرستان با اشاره به فعالیت 16 مرکز ثابت و 400 آموزشگاه در استان، گفت: از این تعداد آموزشگاه، در حال حاضر 300 مورد فعال هستند، ضمن اینکه بین 120 تا 150 رشته متنوع در این مراکز آموزش داده می‌شود.

ارائه یک میلیون و 400 هزار نفرساعت آموزش

آذرخش با بیان اینکه به دلیل شرایط کرونایی، آموزش‌ها در فضای مجازی انجام می‌شوند، گفت: در سه ماهه امسال یک میلیون و 400 هزار نفر ساعت از این طریق آموزش دیدند.

وی همچنین از تولید 700 هزار ماسک توسط آموزشگاه‌های آزاد و مراکز فعال فنی‌وحرفه‌ای استان خبر داد.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.