ملتها و دولتها به کمک مسلمانان میانمار بشتابند

امام جمعه موقت الشتر با اشاره به فجایع انسانی در میانمار و سکوت مجامع بین المللی در ابن رابطه گفت: ملتها و دولتها به کمک مسلمانان میانمار بشتابند.

به گزارش نیساخبر” حجت الاسلام صالحی در خطبه های این هفته نماز جمعه الشتر با اشاره به روز مباهله اظهار داشت: روز مباهله روزی است که قرار بود مسیحیان نجران و پیامبر اسلام (ص) از نزدیک ترین افراد قبیله خود دعوت کرده و دعا و نفرین از سوی هر قبیله انجام شود.

 

وی افزود: پیامبر اسلام(ص) در این روز  چهار نفر از نزدیکان خود، امام علی (ع) ،امام حسن(ع)، امام حسین(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) را حاضر نموند و مسیحیان نجران وقتی این صحنه را مشاهده نمودند صرف نظر نمودند و پیشنهادات پیامبر اسلام(ص) را پذیرفتند.

 

امام جمعه موقت الشتر ادامه داد: روز مباهله روزی است که اسلام بر سایر ادیان پیروز شد.

 

وی مباهله را روز پیوند نبوت و رسالت با ولایت و امامت دانست و اظهار داشت: پیامبر(ص)، امام علی(ع) و دخترشان حضرت فاطمه(س) و امام حسن(ع) و امام حسین(ع) را در روز مباهله با خود بردند که با این کار هم عظمت و هم جایگاه اهل بیت(ع) را بر همگان روشن ساختند و از این رو مباهله را می توان روز اقتدار اهل بیت(ع) عنوان کرد.

 

خطیب جمعه الشتر در بخش دیگری از سخنان خود به نسل کشی مسلمانان میانمار اشاره و ابراز داشت: نسل‌کشی مسلمانان در میانمار یک فاجعه بزرگ انسانی است.

 

وی با انتقاد از سکوت مجامع جهانی و حقوق بشری در مورد فجایع انسانی در میانمار گفت: همان سلاحی که برای کشتار مسلمانان غزه و بحرین و یمن و عراق بکار برده میشود، همان ابزار کشتار برای به قتل رساندن مسلمانان میانمار بکار برده میشود و همه مسلمانان جهان و مجامع بین المللی باید به کمک مردم مظلوم میانمار بشتابند.

 

حجت الاسلام صالحی در بخش پایانی سخنان خود به دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با رهبر معظم انقلاب اشاره و تصریح کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله نهادهای مهم کشور محسوب می شود و همچنانکه مقام معظم رهبری تاکید داشتند، این مجمع باید انقلابی عمل کند و انقلابی بماند.

 

انتهای پیام/

[contact-form-7 404 "Not Found"]