امسال از یک میلیون رزمنده تجلیل می‌شود

آخرین اخبار

امیر سرتیپ دوم محمد فهمیده قاسم‌ زاده ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  استان لرستان، اظهار داشت: دفاع مقدس یک فرهنگ غنی است که ما تا صدها سال می‌توانیم از آن بهره ببریم؛ به ویژه در بحث تهاجم فرهنگی و تهدیداتی که در حوزه فضای مجازی برای جوانان، وجود دارد.

وی افزود: هزاران کتاب می‌توان در وصف هشت سال دفاع مقدس نوشت البته کتاب‌های زیادی نوشته‌ایم چون هر استان موظف است هر سال حداقل 50 عنوان کتاب در این رابطه بنویسید.

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با اشاره به تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و ثبت خاطرات آنها، عنوان کرد: از سه سال پیش تاکنون هر سال به ترتیب از 500 نفر ، 20 هزار نفر و 150 هزار نفر تجلیل کرده‌ایم و امسال که در چهلمین سالگرد دفاع مقدس هستیم قرار است از یک میلیون رزمنده تقدیر شود.

وی با بیان اینکه کسی که 45 روز در جبهه حضور داشته رزمنده محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: سازمان پیشکسوتان دفاع مقدس بنیاد، از بین شش میلیون نفری که در جبهه حضور داشته‌اند، یک میلیون نفر را برای تجلیل، شناسایی و انتخاب کرده است.

قاسم زاده تصریح کرد: اوج کار ما در چهلمین سالگرد دفاع مقدس است و انتظار داریم همه پای کار بیایند؛ تلاش اصلی و ماموریت بنیاد این است که در 31 استان، موزه دفاع مقدس را احداث کند.

وی با بیان اینکه 36 کشور در جنگ، از رژیم بعثی عراق پشتیبانی کردند، گفت: حضرت امام خمینی(ره) نقش مهمی در دفاع مقدس داشت و این حماسه را با وحدت کلمه و همراهی مردم بصیر، آگاه و متدین این کشور رقم زد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.