اکثر شهرستان‌های لرستان در وضعیت زرد شیوع کرونا هستند

آخرین اخبار

محمود ثمینی ظهر امروز در جلسه قرارگاه پدافند زیستی این شهرستان اظهار کرد: اگرچه در مقطعی با اقدامات انجام شده لرستان از وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا خارج شده، اما بسیاری از شهرستان‌های استان در وضعیت زرد به سر می‌برند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برآوردها حداقل تا پایان سال آینده میزبان ویروس کرونا هستیم، عنوان کرد: در مقطعی و با انعکاس خطرات ابتلا به این بیماری به مردم شاهد مشارکت و ماندن بسیاری از شهروندان در خانه‌ها بودیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان بیان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی و تداوم زندگی با ویروس کرونا، با از سرگیری فعالیت بسیاری از مشاغل و خدمات حساسیت‌ها نسبت به ماندن در خانه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمتر شد.

ثمینی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی به دنبال تعطیل کردن صنوف و واحدهای خدماتی نیستیم، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی باید با رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، به زندگی مسالمت‌آمیز با بیماری ادامه دهیم.

وی استفاده از ماسک را ارزانترین و در دسترس‌ترین ابزار پیشگیری از ابتلا به کرونا دانست و افزود: باید با اجرای اقدامات بهینه در حوزه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی، به دنبال نهادینه کردن فرهنگ استفاده از ماسک در بین عامه مردم باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا جنبه قانونی دارد، ادامه داد: مردم از حضور در اجتماعات گسترده، مراسم‌های عزا و عروسی به جد پرهیز کنند.

ثمینی با تاکید بر اینکه کار برای کادر درمانی در خط مقدم مقابله با کرونا دشوار شده است، تصریح کرد: در لرستان هنوز به پیک اول شیوع بیماری نرسیده‌ایم اما در معرض آن قرار داریم، از این رو باید با مدیریت اوضاع به سمت حرکت تدریجی در مسیر پیک ابتلا پیش برویم.

وی با وجود افزایش بیماریابی‌ها بر ضرورت جدی‌تر گرفته شدن مراقبت‌های بهداشتی تاکید و اظهار کرد: تنها بهداشت و درمان در صف مبارزه با بیماری قرار نداشته، بلکه همه مردم باید در حوزه اقدامات مقابله‌ای به ایفای نقش بپردازند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه امکان بازگشت برخی از محدودیت‌ها در شرایط احتمالی بحران وجود دارد، بیان کرد: با توجه به تقدم حوزه پیشگیری بر درمان، باید به سمت فرهنگسازی و افزایش مشارکت مردمی در حوزه مقابله و مدیریت بیماری کرونا حرکت کنیم.

ثمینی آگاهی‌بخشی، نهادینه کردن فرهنگ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و زمینه‌سازی به منظور عدم حضور مردم در اجتماعات را اولویت‌های مهم در حوزه مقابله با کرونا برشمرد و عنوان کرد: حرکت تدریجی به سمت پیک ابتلا به معنی مدیریت بیماری است.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.