به گزارش نیساخبر؛  آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب از معدود رهبرانی است که تمام اظهاراتش برای مقامات و رسانه های غربی مهم و قابل توجه است.

لغو سخنرانی سال نو در مشهد به دلیل ویروس کرونا، عفو ۱۰۰۰۰ زندانی و پیام نوروز امسال (۱۳۹۹) که از سوی ایشان “سال جهش تولید” نامگذاری شد مورد توجه رسانه های غربی قرار گرفته است.

به واکنش برخی از آنها می پردازیم:

کانال تلویزیونی سعودی العربیه برخلاف سایر رسانه ها با شک و تردید درباره پخش زنده سخنرانی گفت؛ آیت الله خامنه ای رهبر بزرگ ایران با تشکر از تمام کسانی که در مبارزه با کرونا شرکت داشتند به آنها وعده پاداش الهی را داد.

وی به منظور تمرکز بر افزایش تولید، سال جدید را “سال جهش تولید” نامگذاری کرد.

وی اظهار داشت که تحریم ها پیامدهای منفی بر ایران نداشته اند، بلکه به نفع کشور بوده اند. آنها ما را مجبور کردند تا برای تأمین نیازهای کشور به امکانات داخلی روی بیاوریم.

روزنامه کانادایی نشنال‌پست با اذعان به زنده بودن برنامه گفت؛ رهبر ایران با دعوت مردم به حفظ وحدت و بیان اینکه ایران از تحریم های آمریکا سود برد، گفت که تحریم های آمریکا، ایران را در هر زمینه ای مجبور به خودکفایی کرد.

روزنامه انگلیسی رویترز؛ اصطکاک بین تهران و واشنگتن از سال ۲۰۱۸ تاکنون به دلیل خروج یک جانبه دونالد ترامپ از توافق هسته ای برجام و تحمیل تحریم ها بر ایران افزایش یافته است.

این رسانه با بیان نامیده شدن سال جاری ایران (۱۳۹۹) به “سال جهش تولید”، اعلام کرد که رهبر ایران علیرغم شایعات مبنی بر ابتلای ایشان به کروناویروس جدید، سلامت به نظر می رسد.

خبرگزاری آمریکایی abcnews؛ رهبر ایران در پیام نوروزی خود، قولِ غلبه بر ویروس کرونا و افزایش رشد اقتصادی در سال جدید را داد.

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز؛ آیت الله خامنه ای که در ایران فصل الخطاب است، سال جدیدِ اقتصاد ایران را “سال جهش تولید” نامید و گفت که ۸۰ میلیون ایرانی در کنار صادرات کشور قادر به افزایش تولید داخلی هستند.

این رسانه آمریکایی در خبری دیگر افزود: آیت الله خامنه ای در برنامه زنده تلویزیونی، ایرانی ها اعم از؛ تیم های پزشکی، پزشکان، پرستاران، دستیاران، مدیران و کارکنان بیمارستان ها را به خاطر فداکاری های خیره کننده در مبارزه با شیوع کروناویروس تحسین کرد.

وی اظهار داشت که تمام این حوادث، منبع عزت و آبرو هستند.

کانال تلویزیونی سنگاپوری انگلیسی زبان CNA؛ آیت الله خامنه ای با درخواست حفظ اتحاد مردم و نامگذاری سال جدید به “سال جهش تولید”، گفت که تحریم های آمریکا، کشور را مجبور به خودکفایی کرده است. ایران از این تحریم ها سود برد و در تمام زمینه ها خودکفا شد.

مقامات ایران، تحریم ها را مانعی بر سر راه مهار شیوع سریع کروناویروس در سراسر کشور دانستند.

روزنامه محلی انگلیسی yourvalley؛ آیت الله علی خامنه ای با قولِ غلبه بر کروناویروس در سال جدید، گفت که تمام مردم ایران در کنار صادرات در موقعیتی هستند که می توانند باعث افزایش تولید داخلی کشور شوند.

روزنامه ایالتی آمریکا به نام دیلی‌آیتم با انتشار تصویر رهبر ایران در روز درختکاری نوشت؛ آیت الله علی خامنه ای به مردم ایران قول داد که در سال جدید بر کرونا غلبه خواهند یافت.

انتهای پیام/