برداشت ۲ هزار تن کلزا در سلسله

آخرین اخبار

مسعود غلامی گفت: ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی سلسله امسال با میانگین برداشت هر هکتار ۲ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم تا سه تن به کشت کلزا اختصاص یافته بود.

وی ادامه داد: کشت کلزا درصد وابستگی به واردات روغن را کاهش می دهد به نحوی که هر تن از این محصول ۴۰۰ کیلوگرم روغن خوراکی خالص تولید می کند و با برداشت چهار تن،  ۲۸ میلیون تومان درآمد ناخالص نیز برای کشاورز حاصل می شود.

غلامی با اشاره به امکان کاشت لوبیا، سیب زمینی یا ذرت علوفه ای پس از برداشت کلزا گفت: کاشت این محصول از تراکم بیماری ها،آفات و علف های هرز کاسته و با توجه به اینکه کشت آن پائیزه است امکان استفاده از تمام بارش های فصلی را داشته و کمترین میزان مصرف و زحمت آبیاری را دارد.

رییس جهاد کشاورزی سلسله اضافه کرد: کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری می شود و با برداشت زودتر در مقایسه با گندم زمینه لازم برای کشت دوم محصولات تابستانه مانند سیب زمینی و لوبیا را فراهم می سازد.

غلامی با بیان اینکه کلزا در توسعه صنعت زنبورداری نقش مهمی دارد ادامه داد: در مناطقی که فصل بهار به علت محدودیت منابع آبی مشکلاتی برای آبیاری وجود دارد می توان این دغدغه را با کشت کلزا به ویژه ارقام زودرس آن برطرف کرد.

بیش از ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در سلسله وجود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.