بودجه سال آینده خون جدیدی به رگ‌های اقتصادی استان وارد نمی‌کند

آخرین اخبار

مهرداد ویسکرمی در رابطه با لایحه  بودجه سال 1400 اظهار داشت: در بودجه سال آینده 67 پروژه به نام لرستان در لایحه بودجه کل کشور پیش بینی شده است که این پروژه‌ها در بخش آب، راهسازی، درمانی و بیمارستانی، ورزشی، فرهنگی، گردشگری، دانشگاهی و آموزشی برای همه شهرستان‌های استان است که هرکدام از این پروژه‌ها اعتبار جداگانه‌ای دارد.

وی افزود: در لایحه بودجه 1400 استان لرستان در اعتبارات تملک سرمایه‌ای با  71درصد رشد رتبه هفتم کشور و در اعتبارات هزینه‌ای نیز با 58 درصد رشد رتبه یازدهم کشور را دارد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتبار برخی از پروژه‌های استان در بودجه 1400 عنوان کرد: در لایحه بودجه سال آینده در حوزه پروژه راه آهن دورود – خرم‌آباد – بروجرد با 120 میلیارد تومان بودجه خام 166 درصد رشد اعتبار دارد، در حوزه بهداشت بیمارستان 515 تختخوابی جایگزین عشایر با اعتباری حدود 10 میلیارد تومان نسبت به سال گذشته 100 درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد:  با پیگیری‌های انجام شده تعداد تخت طرح احداث بیمارستان آموزشی جایگزین عشایر خرم‌آباد از 259 تخت به 515 تخت افزایش و همچنین جهت احداث بیمارستان جایگزین دورود و بیمارستان کوهدشت  هر کدام در لایحه بودجه سال آینده 50 میلیارد ریال اعتبار دارند.

ویسکرمی گفت: از 67 پروژه ملی استان بیشترین رشد اعتبارات مربوط به تعمیر و تجهیز دانشگاه علوم پزشکی لرستان با 669 درصد رشد و احداث دانشکده فنی و حرفه‌ای الیگودرز با 383 درصد رشد است.

وی با بیان اینکه  بودجه سال آینده استان لرستان در مقایسه با امسال حدود 45 درصد افزایش داشته است تصریح کرد: با توجه به  افزایش تورم و کسری بودجه که  بسیاری از پروژه‌های عمرانی نیمه کاره ماندند به طور یقین  بودجه سال آینده نه تنها خون جدیدی به رگ‌های اقتصادی استان وارد نمی‌کند حتی در صورت تخصیص کافی وضعیت بدتر از امسال می‌شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و افزایش تورم  در بودجه امسال نیز فرجی برای استان  نمی‌شود.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.