تولید بیش از ۴هزار تن عرقیات گیاهی در شهرستان سلسله

آخرین اخبار
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سلسله گفت: کارگاه تولید عرقیات گیاهی شهرستان سلسله ظرفیت تولید بیش از 4 هزار تن عرقیات گیاهی را دارد.

به گزارش نیساخبر“هادی سپهوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: امکان تولید چهار هزار و ۳۰۰ تن عرقیات گیاهی درسال در کارخانه تولید اسانس و عرقیات گیاهان دارویی شهرستان سلسله ایجاد شده‌است.

وی افزود: نعناع، شوید، بابونه، گل محمدی، گل گاوزبان، نعناع فلفلی، گشنیز و آویشن از جمله گیاهانی است که در این کارگاه صنعتی کشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی سلسله یادآور شد: کارخانه تولید عرقیات گیاهی در منطقه پرسک سلسله وجود دارد و اولین کارخامه صنعتی تولید اسانس و عرقیات گیاهان دارویی در لرستان است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر این کارخانه ظرفیت تولید چهار هزار و ۳۰۰ تن اسانس و عرقیات گیاهان دارویی را در سال دارد.

این مسوول بیان کرد: این کارخانه شامل تولید ۴ فرآورده اسانس و عرقیات گیاهان دارویی، تولید نوشابه‌های گیاهی و تولید کرم، لوسیون‌های گیاهی است.

سپهوند با اشاره به اینکه این کارخانه از سال ۷۲ کار خود را در زمینه تولید عرقیات گیاهی به روش سنتی آغاز کرده‌است، ادامه داد: این کارخانه در حال حاضر به علت کمبود مواد اولیه با یک سوم ظرفیت کار می‌کند.

انتهای پیام/


[contact-form-7 id=”2502″ title=”فرم تماس 1111111111111111″]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.