جوانانی که آتش به اختیار را معنا کردند

آخرین اخبار

 جمعی از جوانان شهرستان سلسله در حرکتی خودجوش لباس های فرم سال گذشته دانش آموزان را جمع آوری و به مناطق محروم شهرستان ارسال کردند تا در این اوضاع نابسامان اقتصادی اندکی از بار فشار مالی بر خانواده ها جلوگیری نمایند.

به گزارش نیساخبر، امسال تمامی مدارس کشور اقدام به تعویض رنگ لباس های فرم دانش آموزان کردند، اقدامی تحمیلی که شاید در سبد اقتصادی برخی خانوارها تغییر آنچنان محسوسی ایجاد نکرد اما بسیاری از خانواده های کم بضاعت را با چالش اقتصادی جدی مواجه کرد.اما در این بین هستند کسانی که در این اوضاع اقتصادی با ایجاد فکر و ایده های خلاقانه و البته اقتصادی و در نوع خود انقلابی و به تعبیر مقام معظم رهبری آتش به اختیار می کوشند تا از فشار بار مالی حاکم بر خانواده های کم بضاعت اندکی در حد وسع و توان خود جلوگیری نمایند.

جمعی از جوانان شهرستان سلسله لرستان با فراخوان گسترده در شبکه های اجتماعی اقدام به جمع آوری لباس های فرم سال گذشته دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی کردند و با جمع آوری، تعمیر و دوخت مجدد این لباس های فرم و ارسال به دانش آموزان مناطق محروم شهرستان که فارغ از رنگ و فرم لباس در پایین ترین سطح رفاهی تحصیلی در حال تحصیل علم و دانش در دورافتاده ترین نقاط شهرستان هستند نمودند.

شاید در نگاه اول این حرکت آنچنان که باید به چشم نیاید اما اگر وضعیت دانش آموزان مناطق محروم شهرستان هایی همچون سلسله و دلفان که به گفته نماینده این حوزه انتخابیه جزو پنج منطقه محروم کشور هستند را از نزدیک دیده باشید این حرکت انقلابی و آتش به اختیار جوانان شهرستان سلسله را تحسین خواهید کرد.

در سالهای اخیر دانش آموزان مناطق محروم با کسب رتبه های برتر در کنکور ثابت کرده اند که برای درس خواندن نیازی به لباس فرم آنچنانی و تحصیل در بهترین شرایط مالی نیست و این جوانان خلاق و انقلابی با اقدام به تهیه لباس فرم برای دانش آموزان مناطق محروم نشان دادند که برای کمک و دستگیری از نیازمندان حتما نباید پشتوانه مالی مناسب داشت بلکه باید دلی به وسعت دریا داشت و نگاهی به آینده کودکانی که می توانند در سایه سار توجه و حمایت در عرصه های علمی کشور بدرخشند و افتخار آفرینی کنند.

قطعا انتشار این حرکت انقلابی و تسری آن به سایر مناطق کشور خصوصا استان هایی که از وضعیت مالی بهتری نسبت به استان های محروم برخوردار هستند می توان حرکت هایی در سطح وسیع تر برای دانش آموزان کم بضاعت سایر مناطق نیز انجام داد و امکان تحصیل در شرایط بهتر را برای آنان نیز فراهم نمود چرا که هستند دانش آموزانی که به دلیل وضعیت مالی والدین هنوز مجبور هستند با لباس های نامناسب بر سر کلاس های درس حاضر شوند و چنین اقداماتی می تواند در آستانه سال تحصیلی جدید لبخند رضایت و شوق را برلبان آنان نیز بنشاند.

نویسنده: زهرا جمشیدی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.