حال عمومی دانش آموزان مبتلا به کرونا در سلسله مطلوب است

آخرین اخبار

‍ به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان دکتر مریم کوشکی در خصوص انتشار خبر مربوط به ابتلای تعدادی از دانش آموزان شهرستان سلسله افزود: از ابتدا تا بیستم شهریورماه جاری ۲۸ مورد مثبت مبتلا به “کووید۱۹” در دامنه سنی  هفت تا ۱۸ بین شهروندان سلسله ثبت شده است.
وی با بیان اینکه در این مدت پیگیری های لازم توسط مراقبین سلامت انجام  شده ، اظهار داشت: از این تعداد تنها هفت نفر ورود به مدرسه را اعلام کردند.

کوشکی گفت: باتوجه به اینکه دوره  کمون (نهفتگی) بیماری ۲ هفته است و نتایج آزمایش ها دست کم ۴۸ ساعت بعد از نمونه گیری اعلام می شود بنابراین زمان ابتلای این افراد، قبل از ورود به مدرسه بوده است.

وی ادامه داد: طی بررسی های انجام شده توسط مراقبین سلامت، عمده این افراد یا والدین آنها قبل از ابتلا در اماکن پر ازدحام حضور داشته اند و هم اکنون حال عمومی تمامی آنان خوب است.

وی تصریح کرد: نظارت کارشناسان سلامت بر مدارس آغاز شده است و از فعالیت هر مرکز آموزشی که حتی یک بند از پروتکل های مقابله با کرونا را رعایت نکرده باشد ممانعت خواهد شد.

اوایل هفته جاری  اعلام شد ۳۹ دانش آموز در شهرستان سلسله به کرونا مبتلا شده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.