• امروز : جمعه - ۱ مرداد - ۱۴۰۰
1

حواشی یک سفر و ابهاماتی که باقی ماند؛ آورده سفر«نهاوندیان»چه بود؟

  • کد خبر : 8377
  • ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
حواشی یک سفر و ابهاماتی که باقی ماند؛ آورده سفر«نهاوندیان»چه بود؟

آورده سفر «محمد نهاوندیان» به لرستان چه بود؟ ابهامی که در مورد سفر اخیر معاون اقتصادی رئیس‌جمهور به خرم‌آباد مطرح‌شده و امید می‌رود به‌جز توجیه، پاسخ شفافی بتوان برای آن پیدا کرد. به گزارش نیساخبر، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در تاریخ سی و یکم تیرماه و یکم مرداد، سفری دو روزه به لرستان داشت؛ […]

حواشی یک سفر و ابهاماتی که باقی ماند؛ آورده سفر«نهاوندیان»چه بود؟

آورده سفر «محمد نهاوندیان» به لرستان چه بود؟ ابهامی که در مورد سفر اخیر معاون اقتصادی رئیس‌جمهور به خرم‌آباد مطرح‌شده و امید می‌رود به‌جز توجیه، پاسخ شفافی بتوان برای آن پیدا کرد.

به گزارش نیساخبر، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در تاریخ سی و یکم تیرماه و یکم مرداد، سفری دو روزه به لرستان داشت؛ وی که با همراهی تعدادی از مسئولان اقتصادی کشور به خرم آباد سفر کرده بود در مصاحبه ای با خبرنگاران در واکنش به خبرنگاری که از او در مورد رفع مشکل یکی از صنایع تعطیل استان سوال کرده بوده، ضمن فرافکنی، انگشت اتهام را به سمت رسانه ها گرفت.

نهاوندیان همچنین در اظهاراتی با کلی گویی در مورد اهداف سفرش به لرستان گفت: من با پیام حمایت جدی دولت از طرح های کارآفرینی به استان آمدم و از استان پیام آمادگی و نشاط را به مرکز خواهم برد!

وی بدون اشاره به برنامه های کمی و کیفی دولت برای توسعه زیرساخت ها و رشد شاخص های اقتصادی در لرستان تاکید کرد: هیچ کس غیر از اندیشمندان استان نمی توانند به لرستان کمک کنند.

نهاوندیان در پایان سفرش هم در پاسخ به رسانه ها در مورد آورده سفر خود گفت: یقینم به اینکه لرستان می تواند یکی از استان های کمک کننده به رشد پایدار اقتصاد کشور باشد بیشتر شده است!

حالا بسیاری از مردم و نخبگان از جمله نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به سوال و ابهامی مهم می پردازند، که هدف و دستاورد این گونه سفرهای مسئولان به لرستان چیست، موضوعی که واکنش استاندار لرستان را هم به همراه داشت.

خروجی و نتیجه سفر چه بود؟

آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد روز گذشته در خطبه های نماز جمعه خرم آباد به موضوع سفر معاون اقتصادی رئیس جمهور به لرستان پرداخت و در سخنانی گفت: ما از این سفرها استقبال می کنیم و تشکر می کنیم، از اینکه به لرستان توجه می کنند سپاسگذاریم، اما دو نکته مهم است، نخست مسئله خروجی و نتیجه این سفرها است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مردم انتظار دارند معاون اقتصادی رئیس جمهور وقتی آمده یک مشکل اقتصادی برطرف شود، نه اینکه وقتی خبرنگاری در مورد مشکلات بپرسد پرخاش کند که چه حقی داری سوال کنی، فعال اقتصادی وقت ملاقات بخواهد و بگوید وقت ندارم، تصریح کرد: جلسات باید خروجی و نتیجه داشته باشد.

وی ادامه داد: نکته دوم اینکه امروز نیاز به وحدت و ایجاد امید در دل مردم داریم، سفرهای مسئولان استان باید امید را در دل مردم ایجاد کنند، نه اینکه مردم مایوس شوند، اینکه از واحد اقتصادی که توسط بخش خصوصی ایجاد شده بازدید کنند و بروند در جلسه بخش خصوصی با دولت که همیشه تعداد محدودی درآن جلسه هستند شرکت کنند، این ها باعث یاس مردم می شود.

خطیب جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: انتظار مردم بالاست، خواسته مردم بالاست، باید حساب شده سفر صورت بگیرد، امیدواریم این سفرها مایه خیر و برکت باشد.

توضیح استاندار پیرامون حاشیه های سفر «نهاوندیان» به لرستان

سید موسی خادمی استاندار لرستان صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در واکنش به حواشی سفرهای مسئولان ملی به لرستان، با اشاره به اینکه سفرهای مسئولان به استان انصافا دستاوردهای خوبی داشته است، اظهار داشت: مطالبی در مورد سفر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور ارائه شده که توضیحی پیرامون آن می دهم.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین سفرهایی که طراحی شده بود، سفر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور بود، تصریح کرد: در این سفر معاون رئیس جمهور به عنوان یک فرد نیامد بلکه به عنوان یک هیئت آمد، شاید برای اولین بار است که چنین ترکیبی را می بینید.

استاندار لرستان ادامه داد: معاون بانک مرکزی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر جهاد کشاورزی، معاون سازمان امور مالیاتی و رئیس صندوق کارآفرینی؛ معاون اقتصادی رئیس جمهور را در این سفر همراهی می کردند.

این سفر کاملا برنامه ریزی شده و موثر بود!

خادمی با اشاره به اینکه این هیئت وقتی آمدند در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی شرکت کردند، موضوع  گردشگری و کشاورزی استان آنجا بحث شد و در فردای آن روز کمیته هایی تشکیل شد، گفت: کمیته های امور بانکی، امور مالیاتی و بیمه ای تشکیل شد و بخش خصوصی آمدند نشستند مسائل خود را مطرح کردند و بخش زیادی از آن مسائل حل شد، بخشی را هم نتوانستند حل کنند.

وی با بیان اینکه معاون اقتصادی رئیس جمهور دیداری هم با فعالان و کارآفرینان داشتند، تصریح کرد: معاون وزیر راه و شهرسازی در امور بازآفرینی شهری هم در این سفر بودند.

استاندار لرستان افزود: بحث پیگیری طرح بازآفرینی شهری امید از ماموریت های معاون اقتصادی رئیس جمهور است و در جلسه ای بحث بازآفرینی شهری در لرستان را هم بررسی کردیم، مشکلات مطرح شد و تصمیماتی گرفتند و دستور دادند کمک لازم را هم بکنند.

خادمی با اشاره به اینکه در حوزه بازدیدها هم از مجتمع کشت و صنعت بازدیدی شد که معاون وزیر جهادکشاورزی هم در این بازدید بود و مسائل را دید و بررسی کردند و قرار شد کمک کنند، برای تجهیزات گلخانه ای مشکل ارزی داشت که مسئله خود را مطرح کردند، یادآور شد: این سفر کاملا برنامه ریزی شده و موثر بود.

وی خاطرنشان کرد: البته باید توقعات خود را از سفر ها در حد سفر تنظیم کنیم، قرار نیست با یک سفر همه مشکلات حل شود، برخی ممکن است قابل حل در محل باشد و برخی هم دیده شود و بعدا در تصمیم گیری های ملی بررسی شود.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه جنس این سفر از لحاظ ارتباط با بخش خصوصی، سفر برنامه ریزی شده خوبی بود، افزود: ۱۲ نفر از کارآفرینان برتر و صنعتگران دچار مشکل نیز آمدند به طور فردی با آقای نهاوندیان دیدار کردند.

خادمی با بیان اینکه باتوجه به نکاتی که مطرح شده بود این توضیحات را دادم، تصریح کرد: یک موقع بحث هایی نکنیم که به جای اینکه مطالب متن بر یک حاشیه ای بچربد، حاشیه باعث شود که اصل موضوع دچار مشکل شود.

اما نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور نیز خود هدف از سفر به لرستان اختصاص اعتبار به طرح ها و پروژه های اقتصادی این استان نمی داند و در گفت و گوی پایانی خود با خبرنگاران گفت: سفر برای تخصیص اعتبار نیست، برای این است که فعالان اقتصادی که سرمایه اصلی تولید و رشد کشور هستند از امکانات و حمایت های دولت بتوانند استفاده کنند!

سوال اینجاست که حوزه های زیرساختی لرستان که با گذشت سال ها در جریان اجرای طرح های نیمه تمام رها شده اند و سرمایه گذاری برای اتمام این پروژه ها وجود ندارد، چه زمانی مورد توجه دولت قرار می گیرند؟ مردم لرستان چه زمانی طعم توسعه و آبادانی را خواهند چشید و آورده سفرهای مسئولان ملی برای لرستان چیست؟

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

 

[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس ۱″]
لینک کوتاه : http://nisakhabar.ir/?p=8377

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.