زمان وعده بازگشت به کار کارگران نساجی بروجرد تمام شد

آخرین اخبار

زمان وعده بازگشت به کار کارگران نساجی بروجرد تمام شد/تنها 200کارگر بازگشت به کار شدند

با گذشت یک سال از اخراج 483 کارگر نساجی بروجرد تا کنون 200 کارگر بازگشت به کار شده و نیمی از کارگران در انتظار وعده بازگشت به کار هستند و در طول این یک سال خبری از تسهیلات نشده است.

به گزارش نیساخبر، نساجی بروجرد یکی از کارخانه های بزرگ شهرستان بروجرد است که سالها بدون مشکل کار می کرد، چرخ این صنعت به خوبی می چرخید و صدها کارگر در این واحد تولیدی مشغول به کار بودند.

در سال 87 بود که حدود 400 کارگر نساجی اخراج شدند و بعد از سالها و به تدریج دوباره بازگشت به کار شدند اما دیماه 94 خبرهایی آشکار و پنهان مبنی بر اخراج کارگران نساجی بروجرد به دلیل اجرای طرح توسعه به میان آمد.

نتیجه تصویری برای نساجی

گرچه از ابتدا بسیاری از مسئولین این اخبار را تکذیب می کردند اما بالاخره در اواخر اسفند 94 بود که 483کارگر نساجی بروجرد با سابقه های مختلف اخراج شدند و جالب تر این که باز هم مسئولان مربوطه چشمان خود را بسته بودند و در اخبار اعلام می کردند که به زودی همه این کارگران بازگشت به کار می شوند.

بعد از تعطیلات نوروز و زمانی که هیچ مسئولی به داد کارگران اخراجی نرسید این کارگران دست به تجمع زدند و خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند که سرانجام بعد از ماه ها، بیمه بیکاری این کارگران برقرار شد.

در همان ابتدا قرار بود که کارگران برای مهر سال 95 بازگشت به کار شوند و بسیاری از مسئولان مربوطه با اطمینان اظهار داشتند که با ارائه تسهیلات این امر به زودی محقق می شود اما مهر ماه رسید و کارگران همچنان بلا تکلیف بودند.

نتیجه تصویری برای نساجی

بعد از مدتی دوباره وعده بازگشت به کار تمدید شد و گفتند از ابتدای 96 همه کارگران اخراجی بازگشت به کار می شوند اما هم اکنون زمان همه وعده ها تمام شده و تنها حدود 200 کارگر بازگشت به کار شده اند.

این که چه زمانی بحران مشکلات از لابه لای تار و پود صنعت نساجی بروجرد و دیگر صنایع می رود مشخص نیست.

“امید اعلایی” مدیر کارخانه نساجی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: طی یک سال گذشته 100 کارگر بازگشت به کار شده اند و هم اکنون در روزهای نخست سال جدید 100 کارگر دیگر در قسمت ریسندگی بازگشت به کار شده اند.

وی اضافه کرد: در مجموع 200 کارگر اخراجی طی یک سال بازگشت به کار شده اند و هنوز برنامه مشخصی برای بازگشت به کار سایر نیروهای اخراجی در نظر گرفته نشده است.

به گفته وی البته در بخش هایی از کارخانه دستگاه هایی نو و پیشرفته جایگزین دستگاه های فرسوده شده و با اجرای این کار ظرفیت و کیفیت کار بسیار بالا می رود.

نتیجه تصویری برای نساجی بروجرد

اعلایی اظهار داشت: با خرید یک دستگاه ماشین آلات خط چاپ ظرفیت چاپ تا حدود 20 درصد افزایش یافته است.

مدیر کارخانجات نساجی بروجرد با اشاره به تسهیلات 50 میلیارد تومانی افزود: با گذشت 17 ماه از موضوع تسهیلات برای نساجی بروجرد، هنوز خبری نشده است.

280 کارگر اخراجی نساجی بروجرد نیز چشم به راه وعده های مسئولین هستند، در این سالی که به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده، مسئولین می توانند با همت و تلاش برای حل مشکلات واحدهای صنعتی بروجرد تلاش کنند.

انتهای پیام/

منبع:لرستان خبر

[contact-form-7 id=”2502″ title=”فرم تماس 1″]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.