سالانه بیش از یک هزار تن خیار در سلسله تولید می‌شود

آخرین اخبار

الیاس جلویاری  اظهار داشت: به دلیل آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز و جوشش سرابها و چشمه های بسیار در این شهرستان، خیارهای خوش عطر و طعمی در سلسله تولید و روانه بازارهای فروش می شود.

وی با اشاره به شناخته بودن خیار جوانمرد در بازارهای کشور افزود: در بازار بسیاری از شهرهای کشور و حتی پایتخت، خیار جوانمرد طرفداران خود را دارد و از فروش بالایی برخوردار است.

جلویاری با اشاره به لزوم ایجاد صنایع فرآوری مرتبط با این تولیدات در شهرستان بیان کرد: متاسفانه اکنون حاصل زحمات کشاورزان به بهایی اندک و توسط واسطه ها خریداری می شود در حالی که ایجاد صنایع فرآوری می تواند باعث بهبود معیشت کشاورزان شود.

وی همچنین با اشاره به عسل مرغوب شهرستان اضافه کرد: در شهرستان سلسله بهترین عسل دنیا تولید می شود اما به واسطه دلالان، به نام استانهای دیگر صادر و روانه بازارهای فروش می شود.

بخشدار مرکزی سلسله ادامه داد: روستای پرسک تنها روستایی است در شهرستان سلسله که همه ساکنان آن به تولید عسل اشتغال دارند و عسل مرغوبی را روانه باز می کنند اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی، دسترنج تولیدکنندگان به بهایی اندک خریداری و به نام استاهای دگر فروخته می شود که ضروری است در این راستا با حضور بخش خصوصی، از تولیدات شهرستان حمایت شود.

سالانه بیش از ۲۰۰ تن عسل تولید و روانه بازارهای فروش می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.