سونامی کمبود معلم در آموزش‌وپرورش/۳۰۰ هزار معلم بازنشسته می‌شوند

آخرین اخبار

سونامی کمبود معلم در آموزش‌وپرورش/۳۰۰ هزار معلم بازنشسته می‌شوند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از سونامی کمبود معلم در آموزش و پرورش طی سال های آینده خبر داد.

 

به گزارش نیساخبر، محمد بیرانوندی با اشاره به اینکه تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش طی سال‌های آینده به مشکلی جدی تبدیل خواهد شد، گفت: برخی از کارشناسان خروج ۶۰۰ هزار معلم از آموزش و پرورش طی ۸ سال آینده و جذب کم نیروی انسانی را سونامی کمبود نیروی انسانی تعبیر می‌کنند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۹ بیش از ۳۰۰ هزار معلم به سن بازنشستگی خواهند رسید، اظهار کرد: این روند ادامه خواهد داشت و تا سال ۱۴۰۴ نیز ۳۰۰ هزار معلم دیگر از بدنه آموزش و پرورش خارج خواهند شد که رقمی قابل تامل است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تربیت نیروی انسانی در عرصه آموزش و پرورش خیلی زیاد نیست و طی سال‌های گذشته صرفا حدود ۹۲ هزار نفر معلم برای تدریس آموزش دیده‌اند، ادامه داد: بر این اساس نیروهای مورد نیاز تاکنون از طریق ماده ۲۸ قانون و مجوزهای مجلس شورای اسلامی و فارغ التحصیلان دانشگاه شهید رجایی تامین شده است اما باید اذعان کرد که در سال‌های آینده این ادامه این روند پاسخگوی نیروی مورد نیاز نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان وزارت آموزش و پرورش باید در سال‌های ‌گذشته اقدام اساسی و جدی در راستای تربیت معلم انجام می‌دادند، ادامه داد: متاسفانه هیچ برنامه ریزی در این زمینه انجام نشده و از ۳ سال گذشته مسئولان به فکر رفع دغدغه تامین نیروی انسانی افتاده‌اند.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس دهم با اشاره به اینکه برخی اقدامات در آموزش و پرورش نیز موجب شده تا نیاز به معلم در این عرصه بیش از گذشته شود، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال راه اندازی پایه ششم در دوره ابتدایی، پیش بینی افزایش هنرستان‌ها و نیاز به معلمان بیشتر در حوزه فنی و حرفه‌ای و غیره سبب خواهد شد تا نیاز به نیروی انسانی در برخی حوزه‌ها افزایش یابد.

انتهای پیام/

منبع: خانه ملت


[contact-form-7 id=”2502″ title=”فرم تماس 1111111111111111″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.