ظرفیت‌های فرهنگی هنری لرستان در کنگره ۶۳۰۰ شهید استان مشخص می‌شود

آخرین اخبار

احمد حسین فتایی  با اشاره به برگزاری کنگره ملی 6300 شهید استان لرستان در سال آینده اظهار داشت: برای برگزاری این کنگره 21  کمیته ذیل دبیرخانه کنگره تشکیل شده که یکی از کمیته‌ها «کمیته فرهنگی، هنری و رزمایش هنری» است که با دبیری بسیج هنرمندان و ریاست مدیرکل ارشاد استان برگزار می‌شود.

وی افزود: در راستای کمیته فرهنگی، هنری و رزمایش هنری نخستین جلسه برگزار شد تا فعالیت فرهنگی، هنری، دینی و رزمایشی در این کنگره داشته باشیم.

مدیرکل ارشاد استان لرستان عنوان کرد: ابعاد کنگره ملی 6300 شهید لرستان فراتر از سطح استانی، منطقه‌ای و حتی ملی است چرا که تاکنون تنها دو کنگره ملی تحت این عنوان در کشور برگزار شده که یک بار در استان کرمان و یک بار در استان گیلان برگزار شده و لرستان در واقع  سومین استانی است در این حوزه فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: ظرفیت‌های بسیاری در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت در استان وجود دارد، در حوزه هنری نیز در گذشته هنرمندان لرستان آثار و فعالیت‌های ماندگاری در دفاع مقدس  داشتند به طوری که بسیاری از سرورده های حماسی زمان جنگ مربوط به هنرمندان استان لرستان بوده است بنابراین انتظار می‌رود در استان و در کمیته فرهنگی هنری رزمایشی فعالیت‌ها، المان، ظرفیت فرهنگی و هنری مشخص باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.