ظلم بانک‌های لرستان به زوج‌های جوان/ تسهیلات ازدواج؛ پَر

آخرین اخبار

بیژن مقدم بیرانوند ، با اشاره به روند پرداختی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در لرستان، اظهار کرد: مجموع اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های دولتی استان 7 هزار و 597 میلیارد با 3 هزار و 141 میلیارد ریال اعتبار پرداختی است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 7 هزار و 188 فقره متقاضی در صف دریافت تسهیلات ازدواج بانک‌های دولتی هستند، ضمن اینکه درصد پرداختی این بانک‌ها نسبت به اعتبار مصوب 41.3 درصد است.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان مجموع اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های خصوصی استان را 236 میلیارد ریال با اعتبار پرداختی 56 میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: این در حالی است که 224 فقره متقاضی دریافت تسهیلات از این بانک‌ها هستند.

مقدم بیرانوند بیان داشت: مجموع اعتبار 27 بانک‌ دولتی و خصوصی پرداخت کننده تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در استان 7 هزار و 823 میلیارد ریال با پرداختی 3 هزار و 197 میلیارد ریال است، درصد پرداختی بانک‌ها 40.9 و تعداد 7 هزار و 412 فقره نیز متقاضی در صف هستند.

وی با اشاره به رتبه نخست بانک ملی لرستان برای بیشترین پرداختی نسبت به اعتبار مصوب، افزود: کل اعتبار بانک ملی استان هزار و 560 میلیارد ریال بوده که بیش از هزار میلیارد آن پرداخت شده است، ضمن اینکه این بانک با درصد پرداختی 64.7 بیشترین پرداختی را دارا می‌باشد.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌های دولتی در جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، این موضوع را ظلم بزرگی در حق زوج‌های جوان استان عنوان کرد.

بیشتر بخوانید

 

مقدم بیرانوند با بیان اینکه متاسفانه برخی بانک‌ها با ماهیت قرض‌الحسنه بودن، اما پرداختی بسیار پائینی برای تسهیلات ازدواج دارند، گفت: این کوتاهی در پرداخت‌ها به شورای هماهنگی بانک‌های کشور گزارش شده است.

وی ادامه داد: برخی بانک‌های دولتی با وجود سهمیه اما پرداختی مناسبی ندارند، این در حالی است که اعتبارها از طریق بانک مرکزی تامین شده و تا بانکی اعتبار نداشته باشد، سامانه آن برای پرداخت تسهیلات ازدواج باز نمی‌شود.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان با تاکید بر اینکه استاندار بایستی پاسخ‌گوی این عملکرد ضعیف بانک‌ها باشد، افزود: متاسفانه عزم جدی برای برخورد با این روند پرداختی ضعیف وجود ندارد و همچنان شاهد کوتاهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج هستیم.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.