“عشایر” توانایی تولید ۱۰۰درصد گوشت و لبنیات ایران را دارند

آخرین اخبار

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور گفت: هم‌اکنون ۲۲۰هزار خانوار عشایری در سطح کشور وجود دارد و اگر همه دست به دست هم بدهیم ۱۰۰درصد گوشت و لبنیات کشور توسط عشایر تولید می‌شود.

خرم‌آباد| "عشایر" توانایی تولید 100 درصد گوشت و لبنیات ایران را دارند

به گزارش نیساخبر،سردار نصرت‌الله سیف ظهر امروز در نخستین  همایش تجلیل از عشایر لرستان که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد، به لزوم تلاش برای تقویت دام‌های عشایر اشاره کرد و اظهار داشت: مسئولان باید پاسخ‌گوی خواسته‌های عشایر باشند، هیئت اندیشه‌ورز در سازمان بسیج عشایری تشکیل شده است و در هر قوم یک نفر از عشایر مشکلات این قشر را بیان می‌کند.

وی به ارائه خدمات نظام به عشایر و کشاورزان اشاره کرد و گفت: خدماتی که در زمان نظام اسلامی به عشایر و روستاها شده با زمان پهلوی قابل مقایسه نیست و حتی در رژیم پهلوی پزشکان ما خارجی بودند.

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور عنوان کرد: همان‌طور که 40 سال روی پای خودمان ایستادیم‌ در ادامه نیز با قوت بیشتر استقلال خود را ادامه می‌دهیم؛ شعار انقلاب اسلامی ایران مرگ بر آمریکا بوده و شروع انقلاب سبب قطع دست آمریکا شد.

وی بیان کرد: انتظار عشایر از جهاد کشاورزی توجه به دامپزشکی و تهیه دارو  است چرا که جمع کثیری از عشایر در زمینه تهیه دارو زجر می‌کشند.

سیف به لزوم کاهش سخت‌گیر‌ی‌های محیط زیست نسبت به عشایر تأکید کرد و گفت: دستگاه قضایی سهولت کار را برای دعاوی عشایر انجام دهد.

وی با ابراز اینکه “در بحث آموزش شاهد زحمات معلمان عشایری هستیم‌” تصریح کرد: در بحث مدارس شبانه‌روزی عشایر تلاش بیشتری انجام شود تا بعد از پایان مقطع اول و دوم زمینه تحصیل عشایر فراهم شود.

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور خاطرنشان کرد: در  بحث امنیت نیز از دستگاه قضایی درخواست داریم با سارقان گله‌ها به‌طور قاطع برخورد شود همان‌طور که از صدا و سیما انتظار تهیه مستندات زندگی عشایر را داریم.

وی یکی از نگرانی‌های عشایر را عدم تمایل فرزندان برای ادامه راه پدرانشان دانست و اظهارداشت: در استان لرستان نباید نفر بیکار وجود داشته باشد چرا که تمام قطب‌های اقتصادی را می‌توان در تمام شهرهای لرستان ایجاد کرد؛ هر جا کار عشایر مشکل داشت امور عشایری باید با تمام وجود تلاش کند چرا که سازمان امور عشایر مدعی‌العموم عشایر است.

سیف به لزوم همکاری سازمان تبلیغات برای اعزام مبلغ به مناطق عشایری اشاره کرد و گفت: شرایط حضور مبلغان در مناطق عشایر فراهم شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم توجه به بیمه عشایر در شورای عالی عشایر اشاره و عنوان کرد: جمعیت هلال‌احمر استان لرستان  همان گونه که در تمام جاها موفق بوده است نسبت به عشایر نیز با دلسوزی بیشتری اقدام کند.

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور با تأکید بر توجه به عشایر استان اضافه کرد: هم‌اکنون 220 هزار خانوار عشایری در سطح کشور وجود دارد و  اگر همه دست به دست هم بدهیم 100 درصد گوشت و لبنیات کشور توسط عشایر تولید می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس 1″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.