غرس 6300 نهال به یاد شهدای لرستان

آخرین اخبار

محمود ثمینی صبح امروز در جلسه ویدئو کنفرانس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان و هماهنگی بزرگداشت هفته دفاع  مقدس گفت: با هماهنگی صورت گرفته با سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان بزودی ۶ هزار و ۳۰۰ اصله نهال به تعداد شهدای لرستان در سطح استان غرس خواهد شد.

وی افزود: تمام افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران در این است که در دوران دفاع مقدس عموم مردم با دستور حضرت امام (ره) فرزندان خود را به جبهه‌های جنگ فرستادند و با اهدای خون خود در مقابل دشمنان تا دندان مسلح ایستادگی کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ۴۸ کشور از عراق حمایت‌های مختلف کردند، اظهار داشت: با این وجود فرزندان این انقلاب با دست خالی در مقابل دنیای استکبار مقاومت کردند.

وی تاکید کرد: در طول تاریخ هر وقت حجمه بیگانگان را بر کشور ایران داشته‌ایم بخشی از خاک کشور از آن جدا شده و در اختیار دشمنان قرار گرفته است اما در جریان دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشور عزیزمان به اشغال دشمن در نیامد.

ثمینی با بیان اینکه روحیه ایثار و شهادت توسط امام راحل(ره) رشد یافته و نهادینه شد، افزود: این روحیه ایثار موجب شد تا ریشه‌های انقلاب اسلامی روز به روز مستحکم‌تر شود به گونه‌ای که در آستانه چهل و دومین سال استقرار نظام انقلاب اسلامی هستیم و لازم است که این فرهنگ زنده نگه داشته شود و به شیوه‌های مختلف به نسل نو ارائه شود.

معاون استاندار لرستان در ادامه عنوان کرد: امروز همه ما مدیون خون شهدا و جانفشانی ایثارگران و خانواده معزز آنها هستیم و همه دستگاه‌ها لازم است هر کاری  که از دست آن‌ها برمی‌آید را داوطلبانه انجام دهند، به خصوص ضرروری است تا قوانینی که در زمینه حمایت از ایثارگران است همه دستگاه‌ها به طور جد آن را دنبال کنند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.