فاتحه خوانی قائم مقام حزب اعتماد ملی بر سر قبری که مرده ندارد

آخرین اخبار

اصلاح طلبان در آستانه ورود به انتخابات مجلس با یک بهم ریختگی کامل روبرو هستند. این درحالی است که هنوز نمی توان بر اساس اخبار و اطلاعاتی که از این جناح سیاسی در رسانه‌های اصلاح طلبان منتشر می شود، نوع آرایش سیاسی آنرا تعیین کرد.

اصلاحات ابتدا قرار بود که با «سرا» یا همان سامانه رای سنجی اصلاح طلبان، وارد گود انتخابات شود. اما برخی از اصلاح طلبان نامدار از جمله «عبدالواحد موسوی لاری» و « شهیندخت مولاوردی» بیان می کنند که احتمالا این جریان سیاسی لیستی برای انتخابات آتی مجلس ارائه نمی کند.
موسوی لاری با بهانه قرار دادن سناریو نخ نما شده احراز صلاحیت کاندیداهای این جریان بیان می کند: «اگر کاندیدایی نداشته باشیم طبیعتا نمی‌توانیم لیستی بدهیم و وقتی لیستی نباشد، جناب خاتمی از چه چیزی باید حمایت کند؟ در حقیقت این احتمال وجود دارد که اصلا لیستی ارائه نشود.»
همچنین، «شهیندخت مولاوردی»، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان  در مورد لیست احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم گفت که آنها هنوز در مورد ارائه یا عدم ارائه لیست به جمع‌بندی نرسیده‌اند. او گفت که امکان دارد اصلاح‌طلبان لیستی ارائه ندهند.
اصلاح طلبان درحالی از عدم لیست دهی در مجلس سخن می گویند که فرد مطرحی برای سرلیستی در شهرهای بزرگ از جمله تهران ندارند.«محمدرضا عارف» سرلیست اصلاحات و رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم حتی اقدام به ثبت نام برای حضور در مجلس آتی نکرده است و ترجیح داده که فعالیت سیاسی خود را خارج از مجلس ادامه دهد.
«غلامحسین کرباسچی» دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی نیز در مصاحبه ای بیان کرده است: «ما اگر یک اشتباهی کردیم چه در دولت، چه در مجلس یا شورای شهر، هر جا، صادقانه بگوییم این انتخاب ما بر این اساس بوده است. امضای خاتمی پای لیست امید خطا بود. خاتمی هم از شورای شهر و هم از مجلس و هم از دولت ابراز نارضایتی و انتقاد می‌کند.»
بهم ریختگی اردوگاه اصلاحات زمانی مشخص می شود که برخی از اصلاح طلبان حالا از دخالت در انتخابات بی هیچ سند و مدرکی سخن می گویند.
«الیاس حضرتی» در روزنامه‌ای که مدیرمسئولی آنرا بر عهده دارد، مطلبی با عنوان «در انتخابات دخالت نکنید» منتشر کرده است. الیاس حضرتی درحالی سعی می کند از اظهار نظر «سرلشکرجعفری» برای این جریان بهانه سازی کند که «مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله» در برنامه تلویزیونی به مخاطبان خود توصیه کرد برای تصحیح امور در انتخابات مجلس آرای خود را با فکر بیشتری داخل صندوق بیندازند چرا سرنوشت آینده کشور بازهم در دستان آنان است.
درواقع کارشناسان سیاسی هم بیان می کند برای اینکه امور اجرایی کشور به خوبی پیش برود هم مجلس و هم دولت مقتدری بایستی بوجود بیاید. خصوصا زمانی که مجلس قوی باشد قطعا در تایید صلاحیت وزرای کابینه که بهارستان نشینان بایستی درباره آن نظر بدهند، مجلس تعیین کننده است. بسیاری از کارشناسان علت اصلی مشکلات کشور را بحران ناکارآمدی عنوان می کنند.
جالب اینجاست که اصلاح طلبان حتی افرادی که در حوزه رسانه و اطلاع رسانی کار می کنند که تا این میزان تاب تحمل شنیدن سخنان افرادی غیر از جناح سیاسی خود را ندارند.
اینکه از کجای این سخنان بوی دخالت در انتخابات می آید، سئوال بزرگی است که بایستی از نماینده اصلاح طلب مجلس پاسخ آنرا جویا شد اما به احتمال زیاد اصلاح طلبان در آستانه انتخابات مجلس آتی به این نتیجه رسیده اند که بایستی با بهانه سازی پیش از انتخابات فضا را برای توجیه عدم موفقیت خود در مجلس آتی آماده سازند.
انتهای پیام/
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.