فرماندار پلدختر : به‌ طور حتم مجبور به جیره‌بندی آب می‌شویم

آخرین اخبار

کمبود آب در روستای فیض آباد - 5 کیلومتری مشهد

فرماندار پلدختر گفت: متأسفانه در پلدختر با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستیم و هر زمان احساس شود آب آشامیدنی مردم تأمین نمی‌شود به‌طور حتم مجبور به جیره‌بندی می‌شویم.

به گزارش نیساخبر“نعمت اله دستیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر بابیان این‌که آب مایه حیات و نعمت بی‌نظیری است اظهار داشت: با افزایش دما در فصل تابستان و به‌تبع افزایش مصرف آب بعضی نقاط شهری و روستاهای اطراف شهر پلدختر متأسفانه دچار افت فشار آب‌شده و آب به‌خوبی به آن‌ها نمی‌رسد.

وی به موضوع صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب در خانواده‌ها اشاره کرد و افزود:با توجه به کمبود آب در فصل گرما، چنانچه در مصرف آب صرفه‌جویی نشود در این شهرستان با مشکل روبه‌رو خواهیم شد که این موضوع مستلزم صرفه‌جویی جدی مردم در مصرف آب است.

فرماندارپلدختر به فعالیت کارواش‌های سطح شهر پلدختر اشاره و عنوان کرد: در این کارواش‌ها تانکرهای 2 تا 100 هزار لیتری آب در آن ذخیره می‌شود که این مسئله باوجود کمبود آب مشکلی برای کاهش آب آشامیدنی مردم منطقه تنگ علی پلدختر و روستاهای اطراف شهر می‌شود.

وی بیان کرد: تعداد این کارواش‌ها زیاد بوده و متأسفانه بدون مجوز فعالیت می‌کنند از طرفی تنها منبع درآمد خانواده‌ها هستند اما به‌ناچار و به دلیل کاهش شدید آب آشامیدنی مردم قرار است این موضوع و جمع‌آوری کارواش‌ها در شورای تأمین شهرستان مطرح و موردبررسی قرار گیرد.

دستیاری تصریح کرد: منبع و مخزن‌های ذخیره آب شهر نظر بازدید قرار گرفت باوجود فعالیت شبانه‌روزی شش پمپاژ در سطح شهرستان اما متأسفانه با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستیم و هر زمان احساس شود آب آشامیدنی مردم تأمین نمی‌شود به‌طور حتم مجبور به جیره‌بندی می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه مردم در فصل تابستان صرفه‌جویی پنج‌تا 10 درصد مصرف آب را رعایت و در این زمینه همکاری لازم با آب و فاضلاب شهرستان را داشته باشند با تنش کمبود آب آشامیدنی کمتر روبه‌رو خواهیم شد.

انتهای پیام/

 

[contact-form-7 id=”2502″ title=”فرم تماس 1111111111111111″]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.