قرق 20 هزار هکتار از اراضی مرتعی شهرستان سلسله

آخرین اخبار

قرق 20 هزار هکتار از اراضی مرتعی شهرستان سلسله

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سلسله گفت: با توجه به آغاز کوچ عشایر و به منظور حفظ گونه های مرتعی نادر حدود 20 هزار هکتار از اراضی مرتعی شهرستان سلسله قرق می شود.

 

به گزارش نیساخبر“امیرمحمد نظرپوری افزود: این اراضی حدود هشت پلاک هستند که در مناطق جوانمرد، ریگ سفید، پشت تنگ خیاط، نخود در، گاو گلان و فرج الهی واقع شده اند.

وی با اشاره به انجام عملیات بذرکاری در سطح 42 هکتار از اراضی مرتعی منطقه جوانمرد سلسله گفت: قرق مراتع یکی از روش‌ های مدیریتی مرتعداری و آبخیزداری است که در جهت اصلاح و توسعه مراتع اعمال می‌ شود به طوری که افزایش تراکم پوشش گیاهی در پهنه‌ های تحت قرق سبب تثبیت و پایداری خاک به عنوان بستر استقرار گیاهان و در نتیجه کاهش هدر رفت خاک و تولید رسوب می‌شود.

رئیس منابع طبیعی سلسله با اشاره به رفع تصرف 42 هکتار از اراضی ملی این شهرستان اظهار کرد: در راستای صیانت از حقوق بیت المال، 42 هکتار از اراضی ملی این شهرستان در اراضی موسوم به ژیریان رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده شد.

نظرپوری افزود: پس از رفع تصرف این اراضی با همراهی بهره برداران بومی منطقه به منظور احیا و اصلاح اراضی تخریبی، گونه های جنگلی و مرتعی ارژن، بادامک، موسیر و بلوط مازودار در این اراضی کاشت شد.

وسعت عرصه‌ های منابع طبیعی سلسله 112 هزار هکتار است که 58 هزار هکتار از این اراضی، مرتعی و 54 هزار هکتار جنگلی است.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایرنا
[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس 1″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.