لزوم توجه به شایسته سالاری در انتصاب مدیران استانی

آخرین اخبار

لزوم توجه به شایسته سالاری در انتصاب مدیران استانی

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: شایستگی باید مهمترین معیار برای انتصاب مدیران باشد چراکه انتصاب هایی که بر اساس پتانسیل افراد نباشد دردی از محرومیت این استان را دوا نخواهد کرد.

 

مهرداد ویسکرمی  اظهار داشت: نباید صرفا به بومی بودن توجه کرده و باید به توانایی ها و شایستگی های مدیر توجه کرد کما اینکه ممکن است یک مدیر بومی منصوب شود اما توانایی نداشته باشد یا اینکه به دلیل مسائل طایفه ای که در استان وجود دارد، دستش بسته باشد.وی با تاکید بر اینکه مدیران غیربومی نباید نگاه جناحی و خطی داشته و مشاورانی داشته باشند که واقعیت های استان را خوب به آنها منتقل کنند، افزود: مدیرانِ همکار باید هم فکر و هم سلیقه باشند تا بتوانند با هم کار کنند و این درست نیست که بگوییم یک شخص را به صرف اینکه ما نمی پسندیم سرکار نگذارند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه حضرت امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر می فرمایند کسی را به کار بگمار که خوبی های قبلی ها را داشته باشد و بدی های آنها را نداشته باشد، ادامه داد: شایستگی باید مهمترین معیار برای انتصاب مدیران باشد چراکه انتصاب هایی که بر اساس پتانسیل افراد نباشد دردی از محرومیت این استان را دوا نخواهد کرد.

وی یادآور شد: از طرفی هم ملاک نباید فعالیت کردن برای رییس جمهور باشد چرا که ممکن است شخصی بر اساس منفعت طلبی فعالیت کرده باشد و این معیار خوبی برای گماشتن یک شخص در سمت های مدیریتی نیست.

ویسکرمی با اشاره به اینکه سهم خواهی آفتی است که باعث رشد ریاکاری می شود، تصریح کرد: البته شعار دولت روحانی برای انتخاب وزرا هم این بود که از افراد توانا خارج از بحث های سیاسی انتخاب کردیم!

منبع لرستان خبر

 

[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس 1″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.