• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
3

متن کامل اطلاعیه دفتر رحیم‌پور ازغدی در واکنش به خبرسازی رسانه‌های دولتی

  • کد خبر : 11323
  • ۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
متن کامل اطلاعیه دفتر رحیم‌پور ازغدی در واکنش به خبرسازی رسانه‌های دولتی

دفتر حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به خبرسازی‌های اخیر رسانه‌های حامی دولت علیه وی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش نیساخبر، دفتر حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به خبرسازی‌های اخیر رسانه‌های حامی دولت علیه وی (مبنی بر اینکه رحیم‌پور گفته «ما برای نگه داشتن اصل جمهوری اسلامی، ۳۰۰ هزار شهید دادیم، شما هم کشته بدهید. ما ۳۰۰ هزار شهید داریم، شما ۳ هزار کشته بدهید») اطلاعیه‌ای صادر کرده و توضیح داده است که این رسانه‌ها در حرکتی غیراخلاقی، سخنرانی مربوط به سال ۹۶ رحیم‌پور را تقطیع کرده و برای فرار از پاسخگویی و ناکارآمدی، آن را منتشر کرده‌اند.

متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل است:

 ۱. جناب آقای حسن رحیم پور (ازغدی)، هیچ صفحه ای در اینستاگرام ، توئیتر و فیس بوک نداشته و همه این صفحات، غیر قانونی یا بی ارتباط با این دفتر می باشند . امّا شایعات ،  افترائات و جعلیاتی که بنام ایشان و یا در رابطه با ایشان هر از چندی  در فضای مجازی یا رسانه های بیگانه ودشمن منتشر می شوند غالبا” از داخل کشور به آنان پاسکاری شده است.

 ۲. اخیرا کلیپی کوتاه و تحریف شده از سخنان ایشان در دوسال قبل  در خصوص ۳۰۰هزارشهیدانقلاب  و همه ی کشته های دشمن از سوی رسانه هایی منتشر شده که در خلاء میان “رسانه” و “واقعیت” ، با کلاه برداری از طریق بخیه زدن “تصاویر و کلمات”  نامربوط و تغییر معنای جملات ،در ردیف اول ” وقاحت” ، قرار گرفته اند ، با بالاترین سطوح حاکمیت، ارتباط صمیمی سیاسی و مالی دارند و همزمان با سیاستهای خبری دشمنان انقلاب ، همراهند .

۳. ماجرا چیست؟ مشاوران رسانه ای ریاست جمهوری دراین میان چه نقشی دارند؟ در ماجرای بنزین نیز ، آقای روحانی ، هم در اصل ماجرا و هم در مدیریت آن و سپس در مواجهه با عواقب آن ، سه بار نمره تجدید گرفتند. سالها به قانون ، عمل نشد و ناگهان بد عمل شد و اینک نیز قرار است که بد ، تحلیل و جمع‌بندی شود و تقصیرها به گردن این و آن بیفتد.

امّا پروژه رسانه ای جدید چیست ؟ خبرگزاری خبرآنلاین، روزنامه شرق و چند رسانه زنجیره ای دیگر ، مجدّدا” به جعل خبر و کلیپ سازی، این بار با تقطیع دو دقیقه از سخنان آقای رحیم پور در مصاحبه ای پنج ساعته که دو سال قبل در برنامه “بدون توقف” از شبکه سه سیما در ده قسمت، پخش شده بود،  پس از حذف “سؤالات” و تغییر “تاریخ” این سخنان که خود بتنهایی ، یک تحریف و جعل واضح است ، وانمود کردند که سخن ایشان ، اخیراً و پس از اغتشاش بنزین و در مورد معترضان به مدیریت ناکارآمد کنونی، گفته شده است. آنگاه  مقاله نویسی و سفارش مصاحبه با چند عامل تکراری چون حق شناس ، عبدی ، اکبر گنجی و … براه افتاد و یک نمونه تمام عیار از شارلاتانیزم رسانه ای به نمایش گذارده شد.

این ششمین بار در چندسال اخیر است که روش هایی چون نقل قول های دروغ یا تحریف شده از آقای رحیم پور توسط چند رسانه زنجیره ای همزمان در داخل و خارج  بکار گرفته می شود. نسبت دادن جملاتی چون (مرده شور هیکل زنان را ببرد!!)، توصیه به کودک همسری و … وگاه با چسب و قیچی ، هفت جمله از سه بخش یک سخنرانی را با یکدیگر وصله کردن ، و اینک نیز با حذف سوالی که صرفا” ناظر به براندازان ( ونه معترضان ، که اغلب ما نیز معترضیم ) بوده ، آن هم از مصاحبه ای در سال ۹۶ ( پخش شده از سیما )  که مبانی ” مردمسالاری دینی “را تحلیل و از حق اعتراض عمومی به ناکارآمدی مسئولان دفاع کرده بود ، وقاحت را به استانداردهای خباثت، نزدیک کرده اند.

این  خبرگزاری که ریاست آن  با مسئول ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری،  بوده ، همکاران تیم  رسانه ای ریاست جمهوری که چندین رسانه را _ با چه پشتوانه از بیت المال؟_  اداره میکنند و چندین تن ازآنان از بازداشتی های فتنه ۸۸ بوده اند، ناگهان بجای مسئولیت پذیری مدیران و عذرخواهی ، همزمان با تلاش دشمن برای کشته سازی و کشته نمایی ، با شعبده رسانه ای ، جای طلبکار و بدهکار را  تغییر داده و  منتقدان دولت  را طرفدار خشونت از دوطرف ، جا زدند.

۴.  اما براستی چرا همکاران ستاد رسانه ای ریاست جمهوری بجای انتشار بدون تصرف “متن کامل گفتگوهای دو جلسه تاریخی “شورای عالی انقلاب فرهنگی” ، که ظاهرا” بدستور شخص رئیس جمهور ، متن و صوت هر دو جلسه،  محرمانه شده و تنها نسخه آنها را حتی در اختیار اعضای شورا و  دبیر شورا نیز قرار نمی دهند ، بازی انحرافی نشر اتّهام “طرفداری از خشونت” ، بجای نقد “بی کفایتی های منجربه خشونت” را راه انداخته اند ؟
یک  باند فاسد رسانه ای از پنج ساعت گفتگو ی دو سال قبل، و ناظر به گروه های بر انداز ، کلیپ کوتاهی میسازد  و خطاب آن را به معترضان قانونی ماجرای بنزین برمی گرداند!!  آنگاه ، مصاحبه های سفارشی مبتنی بر افترا و تهمت ،ترتیب داده می شود.

۵٫ منشاء این جعل و تحریف، باید صراحت موضعگیری جناب رحیم پور در شورای انقلاب فرهنگی خطاب به آقای روحانی باشد که شدیدا سانسور میشود. یکی از اعتراضات ایشان به آقای روحانی در جلسه شورا این بوده است که چرا به شعور و حقوق مردم احترام گزارده نمیشود؟ مردم چگونه حق قانونی و شرعی اعتراض به مسئولین را طبق قانون اساسی  ،  اعمال کنند؟ چرا به مردم مکررا” دروغ گفته می شود؟ چرا به وظایف قانونی بدرستی عمل نمی شود و کسی پاسخگو نیست؟ چرا طرح تشکیل “خانه های ملی گفتگوی آزاد”

در همه شهرهای کشور که پیشنهاد آن توسط آقای رحیم پور در دهه گذشته داده شد و در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و بهترین بستر قانونی برای اعمال اصل ۲۷ قانون اساسی نیزهست هرگز اجرا نشد و نمی شود؟ چرا مردم را عصبانی و به آنان توهین می کنند و سپس به ضد انقلاب و سرویسهای دشمن ، اجازه موج سواری و خشونت و قتل می دهند؟!

جوانان و خانواده ها را به مسئولین ، بی اعتماد و از آینده ، مأیوس کرده اید ، دستشان  به شما نمی رسد و کسی هم پاسخگو نیست ؟  چرا میان برخی مسئولین  با مردم ، شکاف افتاده و تدبیری دیده نمی شود ؟ چند سال ” توکل صادقانه “بر آمریکا و “توسل عارفانه” به انگلیسیها ، جواب عکس داده ، همه چیز را منوط به ترحّم دشمن و ناشی از تحریم و سپس تحریم ها را نتیجه ی مقاومت و عزت طلبی دانستن ، زندگی اشرافی بعضی مسئولین و خانواده هایشان و خبر مفاسد اقتصادی بی سابقه در کشور، تبدیل انبوه دیپلم بیکار به فارغ التحصیلان بیکار و عدم اجرای بسیاری مصوبات همین شورا و متقابلا اجرای غیرقانونی وگاه مخفیانه دستورالعملهای نهادهای غربی چون ۲۰۳۰ و کنوانسیونهای ضدخانواده و اخلاق ستیز و تعطیلی مکرر شورا (امسال تنها ۵ یا ۶ جلسه تشکیل شده بود) و تبدیل جلسات آن به مجلس سخنرانی بجای گفتگوی انتقادی و بطور کلی آثار دیپلماتیک ، اقتصادی و اجتماعی  رویکرد ضعیف، غیر مردمی و  لیبرال ازنوع روستایی  ، جامعه را عصبانی کرده و همه را رنج می دهد.

در آن جلسه ،آقای روحانی  ادعا کردند که اوضاع کاملا آرام بوده و بیانیه برخی مراجع تقلید و نمایندگان مجلس ، باعث آغاز اغتشاشات شده و  ماجرا ، اصولا” کار تروریستها و خرابکاران بود و بسرعت هم تمام شد. آقای رحیم پور این اتهام به مراجع تقلید را رد  و تصریح کرد که ماجرا به هیچ وجه ، بی اهمیت نبود بلکه دهها کشته و صدها میلیارد، خسارت و بی آبروشدن کشور درسطح رسانه های جهان و اعتماد سوزی در داخل کشور ، هزینه های سنگین و غیرقابل جبران است و باید  ساده اندیشی ها و ناکارآمدی‌ها را علاج کنیم، باید با مردم، صادق باشیم و دیگران را مقصر نخوانیم.
اینک  بعضی اعضای تیم رسانه ای ریاست جمهوری ، بجای انتشار مفاد دو جلسه تاریخی شورا، واصلاح ناکارآمدیها که اینک از همه پنجره ها بوضوح دیده می‌شود از طریق همکارانشان در خبر آنلاین ، شرق ، انتخاب و ….. جای شاکی و متهم را عوض کرده اند. آری این ملت، ۳۰۰هزار شهید داده و دشمنان او برای براندازی باید هزینه بدهند و یک صدم آن راهم نمی‌دهند. اما این جمله قیچی شده ، از لابلای ده قسمت میزگرد در سال ۹۶، چه ربطی به ماجرای آبان ۹۸ دارد؟
برخی از این قماش  سالها با پول بیت المال در اروپا زندگی کردند اما هنوز ادب رسانه ای نیاموخته اند.

برخی دیگر نیز ظاهرا دین و اخلاق را هم چون عبا و عمامه شان ، کنار گذارده و علیرغم سالها کار در وزارت اطلاعات ، با بازداشتی های فتنه ۸۸ در تهران و قم ( چون م.ق و ع.ج و ف.م و ه.خ و…. ) همصدا و همکار شده اند. چند نفر از همکاران خبرگزاری مذکور در سالهای اخیر به جرم های گوناگون احضار یا بازداشت شده اند و چرا؟! و امثال م.م ، عضو اخراجی وزارت اطلاعات در این رسانه هاچه میکنند و چقدر دستمزد و از کجا میگیرند ؟! مخاطب این سخن طبیعی است که  حقوق بگیران مقالات و مصاحبه های سفارشی  و کلیپ سازان نیستند . آنان که باید بشنوند ، شنیدند اما چه کنیم که ماکیاولی همچنان زنده و حلقه شاگردانش گرم است . افترائات و دروغهای دیگری نیز درمورد جناب آقای رحیم پور پی درپی در حال آماده شدن و انتشار است که پاسخ آنها بتدریج داده خواهد شد، انشالله.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://nisakhabar.ir/?p=11323

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.