مجازات حبس در انتظار آتش زنندگان «کاه و کلش»

آخرین اخبار

به گزارش نیساخبر” به نقل از روابط عمومی دادگستری لرستان محمد رزم به مناسبت بزرگداشت هفته قوّه قضاییه در جمع رسانه‌ها با تاکید بر برخورد قاطع دستگاه قضا با متخلفان در حوزه تصرف اراضی ملی اظهار کرد: در صورت محرز شدن دست اندازی به اراضی ملی برخورد قاطع دستگاه قضا با متخلفان صورت خواهد گرفت.

وی یکی از اولویت‌های دستگاه قضا را صیانت از اراضی ملی دانست و ادامه داد: برای جرایمی که از سوی منابع طبیعی، آب منطقه‌ای، محیط زیست و راه و شهرسازی به دادگستری اعلام شود، شعبه ویژه دادسرا، بازپرسی و دادگاه کیفری در نظر گرفته شده است.

رزم با بیان این‌که به طور قطع به دعاوی مطروحه و جرایم کیفری در زمینه اراضی ملی و منابع طبیعی به صورت خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد افزود: متهمان این گونه جرایم برابر قانون مجازات می شوند.

آتش زدن «کاه و کلش» جرم است

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان به بحث آتش زدن «کاه و کلش» در مزارع کشاورزی اشاره کرد و گفت: بر اساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک، این اقدام جرم محسوب می‌شود و کشاورزان باید از این اقدام خودداری کنند در غیر این صورت به مجازات حبس محکوم خواهند شد.

وی تاکید کرد: انتظار داریم که در مواقع آتش سوزی، هلال احمر استان در بحث اختصاص بالگرد حداکثر همکاری را داشته باشد، شهرداری‌ها و آتش نشانی‌ها در بحث اطفای حریق همکاری کنند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز اعتبار مورد نیاز برای خرید تجهیزات را اختصاص دهد.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به لزوم توجه و اهتمام بیشتر دستگاه های دست اندرکار محیط زیست به منابع طبیعی و محیط زیست استان، بر ضرورت اختصاص اعتبار برای تجهیز و احداث پاسگاه‌های محیط بانی و حفاظتی در شهرستان دلفان، سلسله، الیگودرز، «بلوران» کوهدشت و چگنی تاکید کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.