عباس گودرزی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر چه سال‌ها از تصویب قانون تسهیل ازدواج جوانان می‌گذرد، اما عملأ اتفاقی در این‌باره رخ نداده است.

وی عنوان کرد: اگرچه دستگاه‌های مسوول هر یک سهمی در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان دارند، اما هیچ کدام گزارش قانع‌کننده‌ای در این باره ارائه نداده‌اند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس با اشاره به ورود کمیسیون اجتماعی به موضوع قانون تسهیل ازدواج و ضرورت اجرای آن بیان کرد: البته برای این منظور باید همه مجلس پای کار بیاید، چراکه امروزه جمعیت از موضوعات اساسی و عامل اقتدار در کشور است.

گودرزی افزایش جمعیت را در گرو تحکیم بنیان خانواده دانست و تاکید کرد: البته تحقق این مهم نیز خود نیازمند تسهیل در امر ازدواج است.

وی با انتقاد از جای خالی سیاست‌های تشویقی در زمینه تسهیل در امر ازدواج در کشور، افزود: لازمه این مهم توجه به مسائل اساسی همچون مسکن، اشتغال و رونق تولید است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس نقش فرهنگسازی را در زمینه تسهیل در امر ازدواج مهم و تاثیرگذار خواند و گفت: باید مجموعه‌ای از سیاست‌ها با هدف اجرای این قانون اتخاذ و اجرایی شود.

گودرزی اظهار کرد: با تشکیل کمیسیون مشترک خانواده، مجلس شورای اسلامی نخستین مدعی پیگیری اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان خواهد بود.

انتهای پیام/