محدودیت‌های جدید کرونایی در استان لرستان اعلام شد

آخرین اخبار

 از آنجا که استان لرستان این روزها در وضعیت فوق العاده خطرناک کرونا قرار دارد و تخت‌های بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان پُر شده است، مسئولان در جلسه اخیر ستاد استانی مقابله با کرونا محدودیت‌های جدیدی را مصوب کردند تا شاید با اجرای آنها از روند افزایشی شیوع این بیماری در استان بکاهند.

در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که به ریاست خادمی استاندار لرستان و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد یک سری محدودیت جدید مصوب شد که به شرح زیر آمده است.

در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا لرستان مصوب شد که تمامی ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، موسسات دولتی و غیر دولتی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و … در سطح استان از روز دوشنبه  21 مهر ماه تا روز یکشنبه 27 مهر ماه با 50 درصد ظرفیت (حضور نیروها به صورت یک روز درمیان ) فعالیت داشته باشند.

از دیگر مصوبات این جلسه این بود که طی دو هفته از تاریخ ابلاغ مصوبه، آموزش در کلیه مدارس سطح استان به صورت غیر حضوری باشد و تاکید شد که در مناطق روستایی در مدت مذکور اصل بر آموزش غیر حضوری است مگر در مناطقی که از نظر دانشگاه علوم پزشکی مشکلی در تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری وجود نداشته باشد. همچنین در جلسه مذکور مقرر شد که اداره کل صنعت، معدن و تجارت لرستان با همکاری تعزیرات، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، بازرسی استانداری و … نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سطح استان اقدام کند و در صورت عدم رعایت قوانین با متخلفان احتمالی برخورد قانونی انجام دهند.

در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا لرستان استفاده از ماسک برای کلیه افراد جامعه اعم از اصناف، کسبه، کارمندان دولتی و خصوصی، ارباب رجوع و … اجباری و  اعلام شد که در صورت مشاهده با متخلفان احتمالی براساس قوانین اعلامی از سوی ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا برخورد قانونی انجام می‌گیرد.

با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا در استان مصوب شد که تمام دستگاه‌های ذیربط نسبت به تعطیل کردن مراکز تجمعی غیرضروری از قبیل باشگاه‌های ورزشی، هتل‌ها، مراکز اقامتی، اماکن متبرکه و… به مدت دوهفته اقدام کنند و در صورت مشاهده عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با متخلفان برخورد قانونی انجام دهند.

در جلسه مذکور بنا شد دانشگاه علوم پزشکی با همکاری نیروی انتظامی، بسیج و … نسبت به تشکیل گشت ارشاد سلامت جهت اطلاع رسانی و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سطح استان اقدام کند.

از دیگر مصوبات جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا لرستان ممنوع بودن برگزاری هرگونه مراسم تشییع و خاکسپاری به صورت تجمعی بود به نحوی که مراسم تشییع و خاکسپاری با اعلام قبلی ( درج در آگهی ترحیم و بنر ) ممنوع بوده و خانواده‌ها ملزم به تشییع متوفی فقط با حضور  اعضاء درجه یک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی هستند که در این رابطه نیروی انتظامی برخورد قانونی لازم را با متخلفان به عمل می‌آورد.

از دیگر مصوبات جلسه مذکور ممنوع بودن برگزاری هرگونه مراسم جشن و یا عروسی ( بعد از پایان ماه صفر) تا اطلاع ثانوی بود و اعلام شد که در صورت مشاهده با متخلفان احتمالی برخورد قانونی انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.