مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش: نیروهای حق‌التدریس با آزمون تخصصی و بر‌اساس سهمیه دولت استخدام می‌شوند‌

آخرین اخبار

حق‌التدریس

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش گفت: تمامی معلمان حق‌التدریس، پیش‌دبستانی و نهضتی‌ها به‌شرط شرکت در آزمون تخصصی مربوط به خود و بر اساس سهمیه‌های دولت در قانون برنامه ششم توسعه استخدام می‌شوند.

به گزارش نیساخبر، سید محمد شفیعی ظهر امروز در خاتمه همایش توجیهی آموزشی قوانین و مقررات رسیدگی به تخلفات اداری که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین مصوبه مجلس در خصوص استخدام معلمان حق‌التدریس اظهار داشت: بر اساس آخرین مصوبه‌ای که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس صورت گرفت تمامی معلمان حق‌التدریس، پیش‌دبستانی و نهضتی‌ها با رعایت برخی مسائل که مشمول قانون قبلی باشند مشمول این مصوبه هستند.

وی افزود: مقرر شد این معلمان به‌شرط شرکت در آزمون تخصصی مربوط به خود بدون رقابت با دیگر نیروها به پیشنهاد وزارت آموزش‌وپرورش و موافقت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حضور مسئولان اداره استخدامی رئیس‌جمهوری که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود، استخدام شوند.

مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش تأکید کرد: این مصوبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است و برای اینکه این قانون به قانون قبلی الحاق شود باید در صحن علنی مجلس نیز مطرح شود و منتظریم ببینیم بعد از طرح در صحن علنی مجلس چه اتفاقی می‌افتد.

وی در رابطه با تعداد نیروهای استخدامی طی هرسال بیان کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه سهمیه‌هایی توسط دولت برای جذب نیروهای آموزشی تعلق می‌گیرد اما بر اساس مصوبه اخیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که در صحن علنی نیز مصوب می‌شود با نظر سازمان اداری استخدامی و مجوز استخدامی دولت برای جذب نیرو فراتر از آن اقدام نمی‌شود.

شفیعی با اشاره به میزان بودجه آموزش‌وپرورش در سال 97 عنوان کرد: آموزش‌وپرورش دستگاه عظیمی است و هرگز قبول نمی‌کنیم که توسط دولت مصوبه‌ای دریافت کند که قادر به جبران هزینه‌های خود نباشد و پرداخت حقوق کارکنان آموزش‌وپرورش در رأس دغدغه‌های دولت قرار دارد و مشکل پرداخت حقوق و مزایای فرهنگیان که نیمی از کارکنان دولت را به خود اختصاص می‌دهند وجود ندارد چراکه آموزش‌وپرورش بستر و محور توسعه است.

وی بودجه بسته‌شده برای این وزارت خانه را با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای بیشتر از حد انتظار دانست و تصریح کرد: در حال رایزنی با کمیسیون آموزش و تحقیقات و نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات موجود در این بودجه هستیم.

مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش در رابطه با کمبود نیرو در ساختار آموزش‌وپرورش شهرستان بروجرد نیز گفت: این شهرستان نیاز به 1200 ساعت نیرو در مقطع ابتدایی و 700 ساعت در مقطع متوسطه دارد که در حال حاضر مشغول به خدمت هستند اما رعایت دیگر برنامه‌ها در رابطه با اخذ کد پرسنلی و دیگر مسائل آن‌ها در حال اجراست و درصدد رفع مشکلات آن‌ها هستیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

 

[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس 1″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.