مردم لرستان دورهمی‌های خانوادگی شب یلدا را حذف کنند

آخرین اخبار

محمود ثمینی ظهر امروز در جلسه «زنان، بحران کرونا و مدیریت شب یلدا» که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با بیان اینکه بانوان در نقش‌های مهم همسری و مادری تأثیر زیادی بر زوایا و ابعاد خانواده دارند اظهارداشت: زنان در کنار فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مسئولیت‌های سنگینی دارند که در این رابطه می‌توان به نقش تربیتی زن در خانواده اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به شرایط ویژه لرستان از نظر شیوع ویروس کرونا، زنان در بحث کنترل فرزندان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در ایام قرنطینه خانگی زحمات زیادی را متحمل شده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان عنوان کرد: در این دوران کرونا، بانوان با صبوری توانستند نشاط و آرامش خانواده خود را حفظ کنند تا دچار مشکلات و اختلالات رفتاری نشوند.

وی تعاملات و روابط اجتماعی قوی را یکی از ویژگی‌های مردم لرستان دانست و گفت: در این دوران کرونایی مردم به ناچار باید جهت حفظ سلامتی خود و خانواده با تغییر سبک رفتار، تعاملات گذشته را محدود و به شکل دیگری مدیریت کنند.

ثمینی به لزوم حذف دورهمی‌های خانوادگی در  شب یلدا با توجه به شرایط امروز تاکید کرد و اظهارداشت: این امر مهم باید در سطح گسترده به مردم اطلاع رسانی شود تا برای حفظ سلامت خود و اطرافیانشان شب یلدا را بدون دورهمی و در بستر فضای مجازی سپری کنند.

وی فرهنگ‌سازی برای پرهیز از تجمع و دورهمی در شب یلدا را یک ضرورت دانست و افزود: در این رابطه صدا و سیمای مرکز لرستان و سایر دستگاه‌های فرهنگی با برنامه‌ریزی مناسب، برنامه‌های شاد و متنوع را از طریق مختلف در اختیار مردم قرار دهند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.