این روزها شایعات و گزافه گویی های بسیاری در فضای مجازی علیه سند همکاری و قرارداد ۲۵ ساله همکاری ایران و چین در حوزه های مختلف مطرح می شود که بیانگر واقعیت های تلخ این همکاری برای دنیای غرب و مژده گشایش و پیشرفت برای ایران اسلامی است.

طرح چنین مباحثی در عرصه فضای مجازی آنهم از زبان کسانی که دشمنان قسم خورده مردم ایران و انقلاب اسلامی هستند کار جدیدی نیست چراکه در طول سالیان گذشته از عمر با برکت جمهوری اسلامی، بارها و بارها و در مقاطع مختلف شاهد اظهار نظرهای دلسوزنمایانه برای مردم ما از سوی سفاکان جنایت کار آمریکایی و صهیونیست ها بوده ایم.

اما آنچه در بین این فضای هیاهو و تبلیغات جنجالی و مانورهای رسانه ای دشمنان در این ایام بیشتر به چشم می خورد، خشم عمیق و نهفته ای است که از این قرارداد نصیب دشمنان این ملت شده و هر از گاهی در کلام مقامات غربی بروز می یابد.

پر واضح است این سند همکاری به مثابه احیای مجدد جاده ابریشم و ایجاد رونق اقتصادی و بهبود فضای تجارت فی مابین دو کشور بوده و قطعا منافع قابل توجهی را برای کشورما در بر خواهد داشت.

مستند” راه ابریشم” در راستای آگاهی بخشی از مزایا و منافع حاصل از این همکاری دوجانبه بین ایران و چین را به تصویر کشیده که دیدن آن خالی از لطف نبوده و بسیاری شبهات و سئوالات در این خصوص را پاسخ خواهد داد.

این مستند بر اساس مستندات و واقعیات های موجود و محتویات این سند استراتژیک و راهبردی تهیه شده و کاری فاخر از گروه هنری – رسانه ای مدیا۲۴ است.