مراسم جشن تکلیف دانش آموزان در حضور رهبرمعظم انقلاب

معاون پرورشی آموزش و پرورش لرستان گفت: گفتمان دانش‌آموزان کشورهای مسلمان جهان اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ با حضور دانش‌آموزان مسلمان ۱۰ کشور به میزبانی خرم‌آباد برگزار شود.

 به گزارش نیساخبر، محسن یوسفوند ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌های بخش پرورشی عمدتا مربوط به مباحث نرم‌افزاری است، اما با توجه به اینکه عمل به این مباحث نیازمند مباحث زیرساختی است، لذا به مباحث زیرساختی نیز توجه می‌شود.

وی افزود: با توجه با کمبود منابع مالی دولت و محدودیت‌های اعتباری، اما از تجهیز زیرساخت‌های حوزه پرورشی غافل نشدیم و طی سه سال گذشته، بیش از ۲میلیارد تومان اعتبار در راستای توسعه و تجهیز فضای پرورشی، به ویژه کانون‌های پرورشی در الشتر و دورود اختصاص دادیم.

معاون پرورشی آموزش و پرورش لرستان گفت: کانون پرورشی الشتر، با ۹۶ میلیون تومان اعتبار در دست ساخت است و دو زمین چمن مصنوعی نیز در شهرستان دورود و الشتر ایجاد کردیم‌ که زمین چمن دورود نیز تا امروز ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا پایان سال تحصیلی جاری آن را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

اردوگاه کمالوند به اردوگاه ملی تبدیل می‌شود

یوسفوند با اشاره به ملی شدن اردوگاه کمالوند خاطرنشان کرد: سالیانه بیش از ۴۰ هزار دانش‌آموز از استان‌های کشور به لرستان سفر کرده و در این اردوگاه اسکان‌می‌کنند.

وی گفت: اردوگاه کمالوند تنها اردوگاه ما در استان لرستان است که نیاز است مسئولین برای توسعه و تجهیز این اردوگاه در راستای تبدیل آن به یک اردگاه ملی ورود کنند.

معاون‌پرورشی آموزش و پرورش لرستان گفت: سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تجهیز و توسعه و نگهداری این اردوگاه از سازمان برنامه‌ریزی و توسعه گرفتیم  و امسال نیز یک‌میلیارد و  ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه و تجهیز  آن در نظر گرفته شده که امیدواریم‌بتوانیم این‌مبلغ را از دولت بگیریم.

گفتمان دینی دانش‌آموزان مسلمان جهان در لرستان برگزار می‌شود

یوسفوند با بیان اینکه گفتمان دینی دانش‌آموزان مسلمان جهان در لرستان برگزار می‌شود تصریح کرد: تصویب این طرح به سختی انجام شد و مقرر‌شده که این طرح در اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ با حضور دانش‌آموزان مسلمان ۱۰ کشور جهان به میزبانی خرم‌آباد برگزار شود.

وی در خصوص این طرح، تصریح کرد: در طرح گفتمان دینی دانش‌آموزان مسلمان جهان، دانش‌آموزان ظرفیت‌های برجسته دین اسلام را در قالب شعر و سرود به یکدیگر معرفی می‌کنند  و بنا داریم در سال‌های بعد دانش‌آموزان کشورهای بیشتری در این برنامه شرکت کنند.

کتاب “فضای مجازی و آسیب‌های آن” توسط استان لرستان تالیف شد

معاون پرورشی آموزش و پرورش لرستان، عنوان کرد: کتاب فضای مجازی و آسیب‌های آن، کتابی است که توسط صاحبان نظران و نویسندگان لرستانی به دستور وزارت آموزش و پرورش تالیف شده است.

یوسفوند با بیان اینکه این‌کتاب که در مرحله چاپ و نشر قرار دارد، طی سال تحصیلی آینده، به کتب درسی دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم تدریس خواهد شد و در تمام کشور توزیع می‌شود، افزود: یک دوره آموزش ضمن خدمت نیز برای فرهنگیان مدرس این کتاب برگزار خواهد شد که این درس را برای دانش‌آموزان تدریس کنند و منبع این کتاب نیز توسط استان لرستان تولید شده است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه در خصوص دوره‌های پرورشی تلاش شده که رویکردها از هدایت تحصیلی به مباحث تربیتی نیز وارد شود، تصریح کرد: مراکز روانشناختی و مشاوره در لرستان طی ۴ سال متوالی رتبه اول را در کشور کسب کرده است.

یوسفوند با اشاره به برپایی نمازجماعت در مدارس، گفت: ۱۵۶۰ نمازخانه مستقل در لرستان وجود دارد که ۸۵۰ نفر فرهنگی شایسته پیش‌نمازی و ۷۲۱ نفر روحانی به عنوان پیش‌نماز در این‌مدارس حاضر می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

 

    نام شما (الزامی)

    ایمیل شما (الزامی)

    موضوع

    پیام شما