معاون ارشاد لرستان خبر داد: اکران فیلم‌های جشنواره فجر در خرم‌آباد

آخرین اخبار

اکران فیلم‌های جشنواره فجر در خرم‌آباد

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از اکران فیلم‌های جشنواره فجر در خرم‌آباد از چهاردهم بهمن‌ماه خبر داد.

 

به گزارش نیساخبر، فرید رحمتی با اشاره به میزبانی این شهرستان برای اکران فیلم‌های جشنواره فجر امسال، اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با وزارت ارشاد، از چهاردهم بهمن‌ماه سینما استقلال خرم‌آباد میزبان فیلم‌های جشنواره فجر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل جمعیت بالای مراکز استان‌ها و بحث رسانه‌ای بودن جشنواره فجر، در سراسر کشور اکران فیلم‌ها تنها در سینماهای مراکز استان انجام می‌گیرد.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در خصوص وضعیت استان از نظر سالن سینما، بیان داشت: در حال حاضر شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، الیگودرز و دورود دارای سالن سینما مجهز به سیستم دیجیتال هستند.

وی تصریح کرد: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت سینمایی وزارت ارشاد منعقد شده، تا پایان سال چهار شهرستان ازنا، الشتر، رومشکان و دوره‌چگنی به دستگاه سینمای سیار مجهز می‌شوند.

رحمتی از مجهزکردن سالن ارشاد دو شهرستان پلدختر و نورآباد به سیستم دیجیتال خبر داد و افزود: در حال حاضر فیلم‌های روز کشور با کیفیت عالی برای شهروندان پلدختری و نورآبادی اکران می‌شود.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان یادآور شد: تمام تلاش‌ها را خواهیم کرد تا پایان نیمه اول سال آینده، خلاء سینما در هیچ یک از شهرهای استان وجود نداشته و مردم هر شهر از آخرین فیلم‌های روز کشور دیدن نمایند.

وی احداث سینمای دیگر در خرم‌آباد را ملزم به ورود بخش خصوصی دانست و افزود: با اعتبار دولتی قادر به احداث سالن سینما نخواهیم بود و تنها با ورود بخش خصوصی به این حوزه می‌توانیم این کمبود را جبران کنیم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس 1″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.