معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان :وجود بیش از 8 هزار دار قالی در لرستان

آخرین اخبار

وجود بیش از 8 هزار دار قالی در لرستان

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از وجود بیش از 8 هزار دار قالی در استان خبر داد.

 

به گزارش نیساخبر، بهزاد منصوری بیان کرد: استان لرستان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه تولید فرش دستباف بوده و سالانه میزان قابل‌توجهی فرش توسط فرش‌بافان لرستانی تولید روانه بازار می‌شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برآوردهای صورت گرفته نشان می‌دهند که بیش از 8 هزار دار قالی در استان لرستان وجود دارد و همچنین شاهد فعالیت تعداد قابل‌توجهی فرش‌باف در سطح استان هستیم.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: با این وجود باید بپذیریم که اکنون فرش‌بافانمان برای عرضه محصولات خود در بازار با مشکلات زیادی مواجه بوده و از سوی دیگر بنیه مالی زیادی نیز ندارند، به همین دلیل بخش قابل‌توجهی از فرش دستباف تولید شده در لرستان به سایر استان‌های کشور ارسال شده و توسط بازرگانان آن‌ها در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شوند.

منصوری ادامه داد: به بیان دیگر باید که در حوزه فرش با ضعف بازرگانی مواجه هستیم و باید بتوان شرایط را برای منسجم کردن فعالیت‌ها و ایجاد تشکل‌های قدرتمند در لرستان مهیا کرد.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر باید بتوان مرکز بزرگی برای عرض فرش دستباف در استان ایجاد کرد که در همین راستا تشکیل بازارچه دائمی فرش دستباف لرستان در خرم‌آباد در دستور کار قرار گرفته و برای تکمیل و بهره‌برداری از آن نیازمند به حمایت مسئولان و تخصیص اعتبارات هستیم.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: اگر خواهان صادرات مدیریت شده فرش لرستان هستیم باید بتوان زیرساخت‌های مورد نیاز اشاره شده را تأمین کرد که امیدواریم با حمایت مسئولان ارشد استان این مهم محقق شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس


[contact-form-7 id=”2502″ title=”فرم تماس 1111111111111111″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.