نقش رزمندگان لرستانی در سرنگونی منافقین/«عملیات مرصاد» ننگی ماندگار بر پیشانی دشمن زد

آخرین اخبار

رزمنده هشت سال دفاع مقدس به نقش رزمندگان لرستانی در عملیات مرصاد اشاره کرد و گفت: رزمندگان لرستانی یک محور عملیاتی با فرماندهی سردار نوری تشکیل دادند و ضربه سنگینی به منافقین وارد کردند.

سرهنگ ناصر فرید  اظهار داشت: اواخر جنگ بعد از پذیرش قطعنامه 598، دشمنان ایران از جمله آمریکا و عراق که از جمهوری اسلامی زخم‌خورده بودند توقع نداشتند قطعنامه پذیرفته شود و این پذیرش را یک ضرر تلقی می‌کردند و از طرفی فکر می‌کردند مناطق و اسیران زیادی دست ایران است و چون نتوانسته بودند در جنگ تحمیلی پیروز شوند برای به دست آوردن حداقل پیروزی گروه منافقین را که در آن زمان تقریباً آماده‌ جنگ با دولت و ملت ایران بودند روانه نبرد با ایران کردند.

وی افزود: گروه منافقین برای دشمنان چندان مهم نبودند چون نیروی عراقی یا آمریکایی به‌حساب نمی‌آمدند بنابراین آن‌ها را با تجهیزات خیلی خوب ازنظر قدرت و سرعت مجهز کردند و با دادن آموزش‌های حداقلی برای نیروهایشان آن‌ها را جلو فرستادند که بتوانند در بین زمان قبول قطعنامه و شروع آن ازنظر تاریخی امتیازاتی را به دست بیاوردند و مناطقی را از ایران بگیرند.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: منافقین همراه با هیجان‌های کاذبی که داشتند و به خیال خودشان می‌خواستند از مهران تا تهران را 24 ساعته و از روی جاده از قصر شیرین، سرپل ذهاب و اسلام‌آباد به همدان و ازآنجا به تهران برسند و بر ایران مسلط شوند و جمهوری اسلامی را براندازند و ایران را تسخیر کنند.

وی بیان کرد: در آن زمان لشکر57 حضرت ابوالفضل(ع) لرستان که از منطقه شمال غرب جابه‌جاشده بود و به گیلان غرب آمده بود نقش مهمی در انجام عملیات و سرنگونی منافقین داشت.

فرید با اشاره به نقش لشکر57حضرت ابوالفضل(ع) لرستان که درتنگه مرصاد حضور داشت اشاره کرد و گفت: منافقین از روی جاده شروع به حمله کرده بودند بعد مشخص شد از تنگه کاله هوت عبور کردند و رزمندگان ما با توجه به‌ظاهر و لباس‌ها متوجه شدند که آن‌ها منافقین هستند و آن لحظه با توجه به اینکه قطعنامه قبول‌شده بود و برای بچه‌های ما این شرایط سخت بود که منافقینی که ادعای خَلق و نجات ایران رادارند و در مورد ایجاد فضای انقلابی برای مردم ایران شعار می‌دادند در این شرایط مردم ایران را چه غیر رزمنده، کشاورز، باغبان، چوپان و هرکسی که در مسیر آن‌ها بود و مقاومت نمی‌کرد و علیه شان بود را از خود گیلان غرب تا تنگه کاله هوت به رگبار می‌بستند که  باعث شد رزمندگان مستحکم جلوی رخنه منافقین بایستند و توانستند در تنگه مرصاد پیشروی آن‌ها را متوقف کنند.

وی خاطرنشان کرد: فراخوانی که بسیج و سپاه استان لرستان به مردم داده بود که در خود شهر خرم‌آباد و استان لرستان یک سری گردان مردمی توسط سپاه و بسیج لرستان جمع‌آوری و تجهیز شدند و در مسیر کوهدشت و اسلام‌آباد یک محور عملیاتی با فرماندهی سردار نوری تشکیل شد و با دادن شهدای زیادی ضربه سنگینی به منافقین زدند و به لطف خدا منافقین به دام افتادند، دامی که متأسفانه از روی ساده‌لوحی آن‌ها بود و این ننگ تا ابد در پیشانی‌شان می‌ماند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.