نمازجمعه باید جایگاه همدلی باشد

آخرین اخبار

فرماندار سلسله گفت:مردم با حضور در نمازجمعه کسب معارف و دانش می کنند لذا باید محل همدلی مردم باشد.

به گزارش نیساخبر، شریف خسروی روز یکشنبه در آیین تجلیل از ستاد نمازجمعه و امام جمعه شهرستان به مناسبت چهل سالگی نمازجمعه در دفتر امام جمعه، با اشاره به اینکه نمازجمعه جایگاهی عبادی و سیاسی است، اظهار داشت: در نمازجمعه مردم با معارف اسلامی آشنا می شوند، تمرین تقوا می کنند و از این تریبون برای تربیت سیاسی جامعه هم قدمهایی برداشته می شود.

وی با بیان اینکه خدا را شاکریم که در زمانه ای زندگی می کنیم که فرصت و فیض حضور در نمازجمعه را داریم، افزود: نباید اجازه دهیم که ترکیب جمعیتی نمازجمعه به گونه ای پیش برود که تنها مختص سن خاصی باشد.

خسروی با تاکید بر لزوم حضور کودکان و نوجوانان در نمازجمعه و آشنایی با این جایگاه به عنوان یکی از وظایف والدین، عنوان کرد: باید از هر عملی که این جایگاه را تضعیف می کند دوری کنیم چرا که تضعیف این جایگاه منجر به تضعیف نظام می شود.

وی با بیان اینکه باید خود و خانواده هایمان به مساجد ورود کنیم، خاطرنشان کرد: نمازجمعه در راس این کانون های معنوی است، مردم با حضور در نمازجمعه کسب معارف و دانش می کنند.

فرماندار سلسله با تاکید بر اینکه جایگاه نمازجمعه باید جایگاه ایجاد همدلی باشد نه قطب بندی های سیاسی، عنوان کرد: متاسفانه برخی افراد از سر دلسوزی اما ناآگاهانه جامعه را به مرزبندی های سیاسی تقسیم می کنند، در حالی که هر چه بتوانیم بر نقاط اشتراک تاکید کنیم بر عزت و قدرت جامعه افزوده ایم و آن را از پتانسیل و ظرفیت هایی که هست بهره مند کرده ایم.

وی با تاکید بر اینکه نمازجمعه باید فصل همدلی باشد، افزود: نمازجمعه جایگاه شیخوخیت عمومی است و همه آحاد جامعه باید از این جایگاه بهره مند شوند.

خسروی ادامه داد: هر چه که بتوانیم کسانی را که دچار آسیب اجتماعی هستند پای خطبه های نمازجمعه بیاوریم موفق تریم، باید همه آحاد جامعه به زندگی امیدوار شوند، راه را به آنها نشان دهیم و این راه هم در قالب معارف اسلامی راحت تر گشوده خواهد شد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.