اجرای یواشکی سند2030 در لرستان

این روزها به لطف مدیران ناکارآمد و غرب زده و عدم توجه مسئولان نظارتی، شنیده شده که سند ۲۰۳۰ بدون عنوان ۲۰۳۰ و با عناوین دیگری در استان در حال پیگیری برای اجرا است.

 

به گزارش نیساخبر“طبق اخبار رسیده در برخی مدارس استان جلساتی گرفته شده تا در مورد اجرای آرام و بدون نام سند ۲۰۳۰ در استان برنامه ریزی شود و دانش آموزان را با مسائل جنسی و … آشنا کنند!

البته در این میان نمی‌توان از کنار  وادادگی فرهنگی جماعتی از متولیان تعلیم و تربیت و فرهنگ در استان به سادگی گذشت؛ آنهایی که به بهانه توسعه و پیشرفت آموزشی و بی توجه به آموزه‌ها و اقتضائات فرهنگی و دینی و آرمان‌های مقدس این نظام دل به غرب داده اند و در چند وقت اخیر هم به وضوح نفوذفرهنگی را در برخی دستگاه های تربیتی-فرهنگی دیده ایم که غیرت، فرهنگ، دین و نجابت مردم را نشانه گرفته اند.

و اما سند۲۰۳۰ چه اهدافی را دنبال می کند:   

تخریب فرهنگ اسلامی در پرتو معیارهای بین‌المللی غربی، تساوی جنسیتی و حذف موانع جنسیتی، آموزش حقوق بشر غربی، آموزش شهروندی جهانی، بر اساس هنجارهای غربی، حذف فرهنگ ایثار و شهادت به بهانه «دور نگه داشتن مدارس از خشونت»، تغییر سبک زندگی اسلامی- ایرانی به سمت زندگی و مدل غربی، خلاف فرهنگ متداول کشور و در قالب جهانی سازی و حرکت به سمت توسعه و پیشرفت.

 

سند2030

قبح زدایی و عادی جلوه دادن روابط دختر و پسر و به تبع آن زن و مرد، بدون در نظر گرفتن اصول اخلاقی و دینی   برابری زن و مرد در آموزش: علی‌رغم اینکه این مسئله در فرهنگ و اسناد و برنامه‌های آموزشی ایران وجود دارد، اما در سند ۲۰۳۰ به مواردی مانند تغییر کتب درسی با حذف نقش‌های مادری، همسری و مشابه نشان دادن زن و مرد در تمام عرصه‌ها اشاره شده است.

نفوذ افکار و جریان‌های غیر دینی

از موارد دیگر مورد انتقاد در سند  غیر اسلامی و غیر دینی شدن آموزش در ایران است و صریحاً در کتابچه‌های راهنمایی یونسکو با عنوان «آموزش همگانی جهانی» بیان شده است و در واقع در چارچوب فرهنگ غربی مبانی مطلوب اسلامی و ارزشی در کتب و آموزه‌های آموزشی نباید بگنجد.

حال باید دید  نفوذ عمیق فرهنگی که طی ماه های اخیر در قالب و محتواهای مختلف کودکان، نوجوانان، زنان و مردان استان را هدف گرفته تا به کجا ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

نویسنده : مصطفی حقیقی
منبع:سفیرافلاک

    نام شما (الزامی)

    ایمیل شما (الزامی)

    موضوع

    پیام شما