ویژه انتخابات: پیام‌های رهبر معظم انقلاب درباره شوراها

آخرین اخبار
ویژه انتخابات:

پیام‌های رهبر معظم انقلاب درباره شوراها

سه پیام رهبر معظم انقلاب دربارۀ « شوراها»از سال 1378 در آغاز به کار اولین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تا پیام سوم ایشان در سال 1386
پژوهش خبری صدا و سیما:پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز 29 اردیبهشت 96 برگزار می­ شود. این زمان وقتی نهایی و تأیید شد که وزارت کشور توانست نظر شورای نگهبان را برای برگزاری انتخابات سال 96 در اردیبهشت‌ماه به‌دلیل همزمانی خردادماه با ماه مبارک رمضان و سختی کار برای عوامل اجرایی انتخابات، جلب کند.

در این پژوهش با مطالعه و بررسی سه پیام رهبر معظم انقلاب دربارۀ « شوراها» از سال 1378 در آغاز به کار اولین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تا پیام سوم ایشان(به مناسبت آغاز به کار سومین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا) در سال 1386، متن کامل پیام ها، شاخص‌های محوری، تذکرات، توصیه­ ها، مولفه­ های کانونی این سه پیام استخراج و آورده شده است.

رهبر معظم انقلاب در این پیام­ها، شوراها را «عرصه ى امتحان الهى براى منتخبان»، «نهادی برای خدمت به کشور و مردم»، «گامی برای تحقق کامل قانون اساسی»، «از مظاهر مردمسالارى دینى و مشارکت مردمی» و « نهادی برای؛ «حل عملگرایانه‌ی مشکلات عینی» ارزیابی کرده و بر شاخص­هایی چون « درنظرگرفتن؛تکلیف بزرگ الهی»، «دوری از انگیزه های جناحی و حزبی و رفاقت‌های شخصی»، « تفاهم و همدلی در شوراها»، « توجه به مختصات شهر اسلامی»، «حفظ هویت و اصالت شهرها و روستاها» و «کاردانی و صلاحیت‌های دینی و انقلابی» به عنوان توصیه و تذکر، تأکید فرمودند.

امید است شناخت مفاهیم کانونی و محورهای اصلی پیام های رهبر معظم انقلاب دربارۀ شوراهای اسلامی شهر و روستا، رسانۀ ملی را در مسیر برنامه‌سازی و تهیه گزارش‌های خبری بویژه با عنایت به اولویت دادن به روستاها و همچنین توجه به مختصات « شهر اسلامی»، به دور از انگیزه‌های حزبی و جناحی، یاری رساند.

پیام‌های رهبر معظم انقلاب درباره شوراها

متن کامل این مطلب در اینجا قابل دریافت است.

پیام‌های رهبر معظم انقلاب درباره شوراها

پیام‌های رهبر معظم انقلاب درباره شوراها

پیام‌های رهبر معظم انقلاب درباره شوراها

[contact-form-7 id=”2502″ title=”فرم تماس 1″]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.