آخرین اخبار » الشتر » پربازدید ترین » لرستان
کد خبر : 5633
پنجشنبه - ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰

ایجاد قطب صنایع تبدیلی خیارشور درشهرستان الشتر

به همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه الشتر وبا توجه به شرایط مناسب آب و هوایی، شهرستان الشتر به قطب صنایع تبدیلی خیار شور مبدل خواهدشد. فرمانده سپاه ناحیه الشتر در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی نیساخبر با اشاره به زمینه مناسب کاشت خیار در شهرستان سلسله و شرایط مناسب آب وهوایی از ایجاد صنایع تبدیلی […]

ایجاد قطب صنایع تبدیلی خیارشور درشهرستان الشتر

به همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه الشتر وبا توجه به شرایط مناسب آب و هوایی، شهرستان الشتر به قطب صنایع تبدیلی خیار شور مبدل خواهدشد.

فرمانده سپاه ناحیه الشتر در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی نیساخبر با اشاره به زمینه مناسب کاشت خیار در شهرستان سلسله و شرایط مناسب آب وهوایی از ایجاد صنایع تبدیلی خیار شور در سطح این شهرستان خبر داد .

سرهنگ یوسفوند درادامه گفت:نبود صنایع تبدیلی یکی از عوامل هدررفت ۳۵ درصد از تولیدات کشاورزی است که می‌توان با اجرای قانون ساماندهی مشاغل خانگی در روستاها برای صنایع تبدیلی و بسته‌بندی محصولات اقدام کرد.

وی تصریح کرد:یکی از قوانینی که راهگشای استفاده بهینه از محصولات کشاورزی است، قانون ساماندهی مشاغل خانگی است که بخشی از این مشاغل کوچک تعریف شده در خانه، صنایع تبدیلی و بسته‌بندی محصولات کشاورزی است که برخی از ملموس ترین آنها، خشک کردن انواع میوجات و سبزیجات است.

فرمانده ناحیه الشتر افزود:راه‌های جلوگیری از ضایعات بیشتر در بخش کشاورزی در کشور قوانین و مقررات حمایتی مناسبی نوشته شده که با اندکی توجه مسئولانه و جدی می توان نتایج مطلوبی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گرفت.

(بیشتر…)