پیگیری سرنوشت یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا/دولت باید به دیوان محاسبات مجلس پاسخگو باشد

آخرین اخبار

مهرداد ویسکرمی  اظهار داشت: چندی پیش مبلغ یکی میلیارد یورواز صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا در نظر گرفته شد که نمکی وزیر بهداشت اعلام کرد درصد اندکی از این سهم پرداخت شده و این در حالیست که سهم درمان به صورت کامل ادا نشده و برخی از کادر درمانی چند ماه است که حتی حقوق پایه هم دریافت نگرفته اند.

وی افزود: در همین راستا این موضوع یه یکی از مطالبه های نمایندگان در مجلس ایجاد شده  برای این که دولت در این زمینه توضیح دهد البته بودجه کرونا لزوما صرف درمان نیست بلکه این مبلغ برای آسیب های ناشی از کرونا هزینه شود چون کرونا به خیلی جاها آسیب زده و انتظار این است که در همه زمینه های آسیب دیده از کرونا هزینه شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی با اشاره به ورود دیوان محاسبات مجلس برای این موضوع تصریح کرد: حتما باید دولت باید به دیوان محاسبات مجلس پاسخگو باشد که این مبلغ کجا هزینه شده است و دیوان محاسبات حتما این کار را خواهد کرد و اگر لازم باشد به صورت سوال و یا ابزارهای قانونی دیگر به این مسئله ورود خواهد شد.

وی با تاکید بر ایجاد محدودیت ها برای کاهش شیوع کرونا گفت: وقتی مدارس و دانشگاه ها به صورت غیر حضوری است و در مدارس دانش آموزان به صورت اختیاری می روند، نشان می دهد که تکلیف مابقی مکان ها چگونه است و حتما باید محدودیت ها افزایش یابد.

ویسکرمی بیان کرد: بار اصلی مبارزه با کرونا به دوش مردم است که به خود و کادر درمانی رحم کنند و با رعایت نکات و پروتکل های بهداشتی از این بیماری محفوظ بمانند.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی عنوان کرد: نقش مردم در این راستا بسیار برجسته و فرهنگ سازی بسیار موثر است و همه باید با رعایت این مسائل بهداشتی کمک کنند تا از شیوع هر چه بیشتر کرونا جلوگیری شد. ضروری است تا برای مقابله با کرونا،عزم ملی ایجاد شود و دولت و مردم هر کدام به سهم خودشان برای مقابله اقدام نمایند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.