کشت ۶۵۰ هکتار کلزا در سلسله

آخرین اخبار

رضا سوخته زاری,اظهار داشت: میانگین تولید کلزا در هر هکتار در شهرستان، حدود ۲ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم تا یک تن است.

وی عنوان کرد: دانه روغنی کلزا از نظر اقتصادی برای کشاورز بسیار مقرون‌ به ‌صرفه است و باعث افزایش توان زمین در کشت‌های بعدی می‌شود از این رو  ترویج کشت محصولاتی از این قبیل که نیاز کمتری به آب دارند از سیاست های اصلی سازمان جهاد کشاورزی است.

سوخته زاری با تاکید بر اینکه کشت کلزا در افزایش تولید روغن و کنجاله بسیار اثرگذار است و عملکرد این گیاه در پایداری تولید غلات نیز اثر قابل توجهی دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به بیماری سنک کلزا به کشاورزان توصیه می کنیم که ظرف حداکثر ۲ هفته آینده اقدام به سمپاشی مزارع خود نمایند و چنانچه زنبور در دسترس دارند جهت افزایش عملکرد قابل ملاحظه در تولید این محصول، دراطراف مزارع خود از کندوهای زنبور عسل استفاده نمایند.

کلزا یکی از دانه های روغنی بسیار مهم است که در مناطق معتدل کشت می شود و کاشت این محصول کم آب بر و به صرفه می تواند نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی و تضمین امنیت غذایی شهروندان داشته باشد.
بیش از ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در سلسله وجود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.