کمبود امکانات جاده‌های شهرستان سلسله را هنگام بارش برف دچار مشکل می‌کند

آخرین اخبار
جاده برفی

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای سلسله گفت: یکی از مشکلات راهداری سلسله نداشتن انبار شن و نمک در راهدارخانه کاکارضا است، انبار این راهدارخانه سال گذشته به علت فرسودگی تخریب شد که در فصل سرما و بارش برف مشکل ایجاد می‌شود.

محسن ملکی با اشاره به کمبودهای این بخش برای مقابله با برف و سرمای زمستان اظهار داشت: شهرستان سلسله در مجموع دارای سه راهدارخانه الشتر، کاکارضا و بیرانشهر است که به ترتیب دارای 16، 7 و 6 نفر نیرو هستند.

وی با اشاره به اینکه راهداری سلسله 1500 تن شن و ماسه و 600 تن نمک برای فصل سرما دپو کرده است عنوان کرد: راهداری و حمل و نقل جاده ای سلسله در مجموع دارای 14 دستگاه سبک و سنگین برف روبی است که متاسفانه اکثر این ماشین آلات فرسوده است و برای انجام عملیات برف روبی حداقل به 3 دستگاه ماشین برف روب دیگر نیازمند هستیم.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای سلسله با اشاره به اینکه وسعت حوزه‌های برف گیر شهرستان سلسله 600 کیلومتر است خاطرنشان کرد: 3 عدد تراکتور برف روب شخصی برای مسیرهای روستایی نیز اجاره و برای محور قلایی که مسیر برفگیری است نیز یک عدد بولدوزر مستقر شده است.

ملکی با اشاره به اینکه در سال گذشته 3000 کیلومتر عملیات برف روبی در سطح شهرستان سلسله انجام شد تصریح کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات راهداری سلسله نداشتن انبار شن و نمک در راهدارخانه کاکارضا است، انبار این راهدارخانه سال گذشته به علت فرسودگی تخریب شد که در حال حاضر تنها عملیات فونداسیون آن اجرا شده است.

وی افزود: طول حوزه این راهدارخانه از ابتدا تا انتها تقریبا 80 کیلومتر است و در هنگام بارش برف برای عملیات برف روبی، ماشین آلات باید برای بارگیری شن و نمک به مرکز الشتر مراجعه کنند که کار بسیار دشواری است و ممکن است در جاده گیر کنند.

ملکی اظهار امیدواری کرد که با همت مسئولان تا قبل از بارش برف در شهرستان، انبار راهدارخانه کاکارضا تکمیل و بهره برداری شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

 

[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس 1″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.