گزیده ای از زندگینامه شهيد مراد فلاح

آخرین اخبار

 

وی دوران كودكي خود را در آن روستا سپري و بعد از اتمام تحصيلات ابتدايي و راهنمايي، دوره متوسطه را در رشته رياضي فيزيك در دبیرستان امام (ره) شهرالشتر با موفقيت به اتمام رساند.

پس از خاتمه دوران تحصيل به خدمت مقدس سربازي در سپاه پاسداران استان خوزستان شهرستان دزفول مشغول شد، از آن جهت كه به تداوم راه شهدا و پاسداري از كيان اسلام و ميهن اسلامي و مبارزه با دشمنان و اشرار عشق می‌ورزید در سال 1377 از طريق آزمون ورودي لباس مقدس نيروي انتظامي را در دانشكده افسري به تن كرد و در دانشکده کارشناسی پلیس فارغ‌التحصیل شد.

سپس در گشت ویژه تهران بزرگ مشغول خدمت شد و پس از گذشت چهار سال خدمت در گشت ویژه به‌طور داوطلبانه ادامه خدمت خود را به مناطق عملیاتی شرق کشور در قرارگاه عملیاتی ابوذر کرمان ادامه داد و پس از گذشت یک سال خدمت در شرق کشور در درگیری با اشرار به در جه جانبازی نائل آمد، اما پس از مجروحیت باز دست از ادامه راه در مبارزه با سودا گران برنداشت.

او چه شب‌ها كه نخوابيد تا بتواند راه را بر سوداگران مرگ ببندد و از تباه شدن جوانان كشور با تمام وجود جلوگيري نمايد، شهید مراد فلاح که مسئولیت فرمانده گروهان رزمی و عملیاتی گردان 102 الزهرا بم را بر عهده داشت در روز عملیات در مرخصی به سر می‌بردند طی تماس و درخواست سلسله‌مراتب به همراه فرمانده گردان سرهنگ مجید خالداری در ظهر 21 مردادماه 85 در راه خدا و مبارزه با اشرارشهد شيرين شهادت را به همراه فرمانده گردان و شش تن از هم‌رزمانش در قرارگاه عملياتي مرصاد (ابوذر) در شهرستان بم نوشيد و به وصال محبوب شتافت.

او با پيكري آغشته به خون و چهره‌ای منور به انوار الهي و با لبي خندان در آغوش خاك جاي گرفت و بار ديگر لاله‌ای به كاروان شهيدان گلگون‌کفن پيوست و در جمع آنان جاي گرفت.

از شهید پسری بنام محمدمهدی که در زمان شهادت پدر شش‌ماهه بود وهم اکنون حافظ کل قرآن است به یادگار مانده است.

وصيت شهيد به همكارانش اين بود كه بايد در همه حال انضباط كاري و اجتماعي را رعايت كرده و هیچ‌گاه به خاطر مصالح شخصي نبايد به مصالح نظام لطمه وارد كنيم و در هر كار بايد نمونه و الگوِ باشيم تا اعتماد همگان را نسبت به خويش جلب كنيم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.