شهید حشمت الله علی پور در سال 1349 دریک خانواده مذهبی ومومن در شهر فیروزآباد دیده به جهان گشود  .

   تحت تربيت پدر و مادري مومن‌، متدين و مقلد امام پرورش يافت‌، از همان كودكي در مجالس ديني از جمله برنامه‌هاي سوگواري امام حسين (ع‌) حضور داشت و عشق خدمتگذاري به آستان شهيد پرور حضرت اباعبدالله (ع‌) در عمق وجودش ريشه دوانيد‌.

سادگي‌، بي‌آلايشي و گذشت او در سنين كودكي زبانزد همه بود‌.

حق را مي‌گفت ولو به ضررش تمام مي شد‌. در محله شاخص و محور همسالان خود بود‌.

به مسجد كه مي‌رفت چون بزرگترها عمل مي‌نمود و از جمله كساني بود كه در پذيرايي عزاداران حسيني نقش فعالي داشت‌ ایشان مداح اهل بیت بود  .واز هما ن دوران کودکی چهره معصوم داشت و  دوران ابتدایی رادر شهر فیروز آباد گذراند ودر دوران ابتدایی در مراسمات  مذهبی شرکت می نمودو قرآن رابا صوت زیبایی قرائت می نمود .

در دوران تحصيل دانش‌آموزي با وقار و محبوب‌، مودب و كوشا بود و همواره سعي مي‌كرد تكاليف ديني خود را انجام دهد‌.  وبعد از دروان ابتدایی وارد مدرسه راهنمایی شهید ترک خرم آبادی فیروزآباد شد .

ایشان همیشه در کار کشاورزی کمک خانواده می کرد وبا عده ای از رزمندگان فیروزآبادی اعزام جبهه های جنگ شده ودر سال 65 به استخدام سپاه به عنوان پاسدار رسمی در آمد وپس از اتمام دوره به لشگر 57ابوالفضل لرستان انتقال داده شد ودر این لشگر در گردان توپخانه مشغول به خدمت شد .

بیشتر بخوانید

 

شهید همیشه به فکر جوانان ونوجوانان شهر بود که یک کار فرهنگی برای اینها انجام دهد  وایشان با زحمات زیاد دارالقر آنی در شهر برای این جوانان تاسیس نمود که در آن آموزش قر آن وکلاسهای مذهبی دایر  بود.

در سال 67 ازدواج نمود وثمره ازدواج ایشان 3دخترویک پسر می باشد وبعد از پایان جنگ به گردان صابرین تیپ 57ابوالفضل پیوست وبعداز آموزشهای سخت وطاقت فرسا پاراگلایدر.چتربازی.آبی خاکی.کماندوی.به این گردان پیوست ودر ماموریتهایی زیادی شرکت نمود تا اینکه در سال 1385 درمنطقه ناز داغی ارومیه به شهادت رسید

پیکر پاک ایشان در جوار همرزمان شهیدش در گلزار شهدای فیروزآباد به خاک سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی

  • گرده آورنده :حسین فرخیان