۱۳ دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی لرستان اهدا شد

آخرین اخبار

محمدرضا نیکبخت روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این دستگاه های تنفسی به منظور کمک به روند درمان بیماران مبتلا به کرونا در استان با ارزش ۲ میلیارد تومان اهدا شد.

وی اظهار داشت: این دستگاه های تنفسی امروز در بین مراکز درمانی استان توزیع  و مستقر شدند و امید است که این کمک ها به بیمارانی که دچار مشکلات تنفسی هستند، همچنان ادامه داشته باشد.

نیکبخت ادامه داد: تاکنون جهت تامین تجهیزات بیماران مبتلا به کرونا ۶۹ میلیارد تومان وام از بانک ها دریافت شده است.

وی عنوان کرد: ۱۰۰ تخت آی سی یو در راستای درمان بیماران کرونا در استان راه اندازی و ۶ دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستانهای استان می شده است.

وی با بیان اینکه این دستگاه های تنفسی برای بیماران مبتلا به کرونا بسیار ضروری است، افزود: تا ۲۳ آذرماه ۱۵۰ هزار و ۷۵۷ نمونه مشکوک کرونا به آزمایشگاه های تشخیص استان ارسال و از این تعداد پاسخ ۱۴۹ هزار و۹۲۸ مورد اعلام شده است.

وی اظهار داشت: تا این تاریخ ابتلای قطعی ۵۸ هزار و ۴۱۲ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد یکهزار و ۲۳۳ نفر نیز جان باخته اند.

رنگ بندی وضعیت کرونا در تمامی شهرهای استان نارنجی است و این شرایط تا اعلام بعدی در هفته آینده قابل استناد است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.