۲۰ هکتار از مزارع کلزای شهرستان سلسله دچار خسارت شد

آخرین اخبار

رئیس جهاد کشاورزی سلسله گفت: بارندگی و تگرگ‌های اخیر به ۲۰ هکتار از مزارع کلزای شهرستان سلسله خسارت زد.

لرستان| 20 هکتار از مزارع کلزای شهرستان سلسله دچار خسارت شد

به گزارش نیساخبر“رضا سوخته زاری  با اشاره به اینکه بر اثر سیلاب‌ها و تگرگ‌های اخیر 20 هکتار از مزارع کلزای شهرستان دچار خسارت شد، اظهار داشت: این خسارت‌ها به میزان 10 تا 30 درصد بوده است.

وی با اشاره به تولید 1000 تن کلزا در شهرستان سلسله در سال گذشته، افزود: شهرستان سلسله توانست رتبه نخست تولید کلزا را در استان لرستان به خود اختصاص دهد.

رئیس جهاد کشاورزی سلسله عنوان کرد: در سال زراعی جاری 550 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به کشت کلزای پاییزه اختصاص یافته و برای نخستین بار در استان لرستان 190 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان سلسله به کشت کلزای بهاره اختصاص یافته است و در مجموع سطح زیرکشت بهاره و پاییزه کلزا در اراضی کشاورزی شهرستان سلسله 720 تن است.

وی با بیان اینکه میانگین تولید کلزا در هر هکتار حدود 2.5 تا 3 تن است، گفت: پیش بینی می‌شود که در سال زراعی جاری بیش از 1700 تن کلزا از اراضی کشاورزی شهرستان برداشت انجام گیرد.

سوخته زاری بیان کرد: کشت کلزا برای زراعت گندم و جو بهترین تناوب است و کشت گندم بعد از کلزا سبب افزایش 15 تا20 درصدی محصول گندم می‌شود.

وی با بیان اینکه کلزا به دلیل قدرت و ساختار ریشه‌ای مناسب، سبب بهبود وضعیت خاک شده و از فرسایش جلوگیری می‌کند، تصریح کرد: زراعت کلزا سبب حفظ رطوبت خاک می‌شود، کلزا با تولید فراوان گرده، سبب جذب حشرات مفید از جمله زنبور عسل نیز می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس 1″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.