مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برگزاری ۲۳ برنامه ویژه هفته کتاب در این استان خبر داد و گفت: فعالان حوزه کتاب و نشر لرستان تجلیل می‌شوند.

 احمد حسین فتایی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، ۲۳ برنامه فرهنگی و هنری با محوریت کتاب در سطح استان به اجرا گذاشته می شود، اظهار داشت: اصلی ترین برنامه این هفته، آیین تجلیل از فعالان کتاب و نشر استان خواهد بود که با حضور نویسندگان، ناشران، مترجمان و دست‌اندرکاران چاپ و عرضه کتاب استان، در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین دیدار نویسندگان، مولفین، مترجمان و فعالان عرصه کتاب استان با نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد دیگر برنامه‌ای است که همزمان با بیست و هفتمین هفته کتاب در لرستان برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه‌های کتاب شهرستانی، دیدار با پیشکسوتان حوزه کتاب استان، بازدید از کتابفروشی‌ها و کتابسراهای مهم مرکز استان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های نقد و بررسی کتاب، برگزاری مسابقات فرهنگی، برگزاری نمایشگاه کتاب، به صدا در آمدن زنگ مطالعه و برگزاری مسابقه انشاء‌نویسی با موضوع کتاب در مدارس و آموزشگاه‌ها از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.

فتایی به سایر برنامه های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب در لرستان اشاره کرد و گفت: برگزاری ایستگاه نقاشی، اهداء کتاب به مراکز فرهنگی، بازدید از کتابخانه‌های عمومی استان، رونمایی از تازه‌های نشر، برگزاری مراسم عصری با شعر و مسابقه کاریکاتور با موضوع کتاب، معرفی کتابهای مولفین استان از طریق صدا و سیمای استان، برگزاری همایش پیاده روی، برگزاری مسابقه قصه نویسی، بازدید از انتشارات استانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی در کانون های مساجد استان، رئوس دیگر برنامه‌های طراحی شده برای بیست و هفتمین هفته کتاب در استان است.

وی تصریح کرد: برگزاری جشن بزرگ «بهار مهربانی» با مشارکت برخی دستگاه‌های فرهنگی استان نیز دیگر برنامه‌ای است که به مناسبت این هفته و تقارن آن با هفته وحدت با حضور عموم مردم در یکی از بوستان‌های شهر خرم آباد به اجرا در خواهد آمد.