۲۵ درصد دانش آموزان لرستانی به «شبکه شاد» دسترسی ندارند

آخرین اخبار

نصراله بازگیران  اظهار داشت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا آموزشها به صورت غیر حضوری ارائه می شود و دانش آموزان آموزش ها را از طریق شبکه شاد دریافت می کنند.

وی افزود: در حال ۷۴ درصد دانش آموزان استان به نت و شبکه شاد دسترسی دارند و بیش از ۲۵ درصد دانش آموزان دسترسی به شاد ندارند که این دانش آموزان در روستاها و مناطقی هستند که به دلایلی نت و یا گوشی هوشمند و تبلت ندارند.

معاون آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: برای دانش آموزانی که دسترسی به شاد و نت ندارند، آموزشها از طریق درسنامه، سی دی و در مناطق سفید به صورت حضوی و با رعایت پروتکل های بهداشتی ارائه می شود.

بازگیران تصریح کرد: تلاش هایی انجام شده که هیچ دانش آموزی به دلیل نداشتن گوشی هوشمند و یا نت از تحصیل بازنماند و همه مدیران مدارس موظف هستند شرایط را اعلام کنند تا نسبت به ارائه آموزش به دانش آموزان اقدام شود.

وی بیان کرد: سال گذشته ۲۸ درصد دانش آموزان به نت دسترسی نداشتند اما با پیگیری های لازم و هماهنگی های انجام شده بیش از هزار مدرسه روستایی به اینترنت وصل شد و تنها ۲۵ درصد دانش آموزان امسال به اینترنت و تبلت دسترسی ندارند.

معاون آموزش و پرورش لرستان گفت: دانش آموزان برخی مناطق محروم و روستایی استان به دلیل نداشتن زیر ساخت لازم نمی توانند آموزشها را از طریق اینترنت دریافت نمایند که تهیه درسنامه و ارسال آنها به این مناطق در دستور کار است تا دانش آموزان بتوانند تحصیل را ادامه دهند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.