۳۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی لرستان احیا می‌شود

آخرین اخبار

بختیار رازانی با اشاره شعار سال مبنی بر جهش تولید اظهار داشت: در راستای حمایت و تحقق پیام سال مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید، در سال جدید با تلاشی مضاعف و در ادامه روند رشد تولید و اشتغال در صدد هستیم در مسیر توسعه کشور گام‌‌های بلندتر و موثرتری برداریم.

وی افزود: استان لرستان دارای 26 شهرک، ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی به مصوب هزار و 600 هکتار است که از این تعداد  یک منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان ازنا و  شهرک صنعتی تخصصی پتروشیمی لرستان است که به صورت خصوصی اداره می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان عنوان کرد: از تعداد 26 شهرک، ناحیه صنعتی و منطقه ویژه 18 شهرک، ناحیه صنعتی و منطقه ویژه  فعال و آمادگی استقرار واحدهای صنعتی را در خود دارند.

وی بیان کرد: مجموع هزار و 600 هکتار شهرک در استان لرستان در مقایسه با شهرهای مجاور بسیار کمتر است که این امر نشان می‌دهد استان لرستان تقریبا استان صنعتی محسوب نمی‌شود.

رازانی گفت: در استان لرستان تاکنون هزار و260  پروانه بهره‌برداری برای صنایع صادر شده که بالغ بر 370 صنایع در شهرک‌های صنعتی مستقر شده که از این تعداد 70 درصد فعال و 30 درصد غیرفعال‌اند.

وی با اشاره به راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد به چرخه تولید تصریح کرد:24 واحد راکد در سال 97، سال گذشته 31واحد که مطلقا تعطیل بودند به چرخه تولید برگشتند و برنامه امسال نیز جهت فعال سازی واحدهای راکد در شهرک‌‌های صنعتی حدود 30 واحد برنامه‌ریزی شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان لرستان با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی اظهارداشت: واحدهایی که مشکل نقدینگی داشته باشند برای تجهیز و نوسازی خط تولید و یا سرمایه در گردش از طریق طرح رونق به بانک‌های عامل معرفی  و به هر میزان تسهیلات نیاز داشته باشند دریافت می‌کنند، برخی از واحدهایی که مشکل شرکا دارند نیز از طریق قضایی مشکل آنها حل و فصل می‌شود، برخی  دیگر از واحدها تولید کردند ولی محصولشان در بازار عرضه نمی‌شود که با بهبود فرآیند کمک کرده‌ایم محصول با کیفیتی تولید کنند که به راحتی در بازار عرضه شود.

وی افزود: از نرم  حدود 92 درصد صنایع کوچک و متوسط کشور استان لرستان 96 درصد صنایع کوچک و متوسط دارد که نشان می‌دهد تعداد صنایع بزرگ استان کم است.

رازانی عنوان کرد: یکی ازاقدامات بسیار خوب شرکت شهرک‌های صنعتی حمایت از توسعه خوشه‌های کسب و کار است که در همین راستا 16 خوشه کسب و کار در سال 95 مطالعه شده که از این تعداد در حال حاضر خوشه عسل، آبزی‌پروی و فرش در حال توسعه‌اند که امیدواریم با توسعه این کسب و کارها که کسب و کارهای کاربراند نه سرمایه بر به اشتغال خانگی، صنایع کوچک و متوسط کمک کنند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.