۴۳۰ هکتار از اراضی ملی سلسله جنگل کاری اقتصادی شد

آخرین اخبار

مدیرکل منابع طبیعی لرستان گفت: ۴۳۰ هکتار از اراضی ملی سلسله به منظور توسعه و گسترش جنگل‌ها، جنگل کاری اقتصادی شد.

وی با اشاره به ممنوعیت واگذاری اراضی جنگلی، مرتعی، حریم روستاها و تاسیسات نظامی و آب و برق افزود: از طرح‌های جنگل کاری اقتصادی توسط مردم استقبال می‌شود و در این راستا چاله کنی و تامین نهال توسط منابع طبیعی و آبخیزداری انجام می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان با اشاره به اینکه امسال 16 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در شهرستان سلسله هزینه شده است، عنوان کرد: به زودی عملیات اجرایی ساخت پاسگاه حفاظتی در منطقه بسطام آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح جنگل کاری اقتصادی در حدود 430 هکتار از اراضی چشمه علی اکبر شهرستان سلسله، بیان کرد: به منظور توسعه جنگل‌های بلوط مازو این آمادگی را داریم که 50 هکتار از اراضی منطقه دوآب با همکاری اداره جهاد کشاورزی سلسله به این امر اختصاص پیدا کند.

فرماندار سلسله نیز با تاکید بر اینکه حفظ انتظام عمومی و معیشت مردم یکی از عمده ترین وظایف ما است، اظهار داشت: منطقه قلایی یکی از مناطق محروم لرستان است که اهالی آن در تامین معیشت خود با مشکل مواجه هستند.

وی افزود: نباید مانع تامین معیشت این مردم شد بلکه باید با هدایت آنان به سمت طرح‌های جنگل کاری اقتصادی علاوه بر حل مشکل تامین معیشت، اراضی ملی منطقه را نیز حفاظت و حراست کرد.

فرماندار سلسله با تاکید بر اینکه باید با ایجاد ارزش افزوده اقتصادی ضمن افزایش بهره وری به معیشت مردم هم کمک کنیم، عنوان کرد: به دنبال موفقیت مدیران اجرایی هستیم و در این راه به دنبال هموار کردن مشکلات پیش پای مدیران هستیم اما مدیران نیز باید پای کار بوده و در جلسات شهرستانی به دلیل تصمیم گیری امور مهم شهرستان شرکت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.