۶ اثر غیر منقول در اختیار اوقاف لرستان ثبت ملی می‌شوند

آخرین اخبار

سید امین قاسمی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به منظور حفاظت از آثار منقول وقفی که در اختیار اداره اوقاف و امور خیریه هستند، مدارک ثبتی ۶ اثر فرهنگی و تاریخی تهیه و جهت ثبت پیشنهاد شده است.

وی، افزود: این آثار شامل دو ضریح چوبی، سه درب چوبی کتیبه‌دار و یک سنگ‌نبشته هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، عنوان کرد: پرونده این آثار توسط مشاور ذیصلاح تهیه و برای بررسی در شورای ثبت به وزارتخانه ارسال شده‌اند.

قاسمی با اشاره به اینکه برخی از آثار ارزشمند فرهنگی و تاریخی از دوران اسلامی در اختیار اوقاف و امور خیریه قرار دارد، بیان کرد: طبق تفاهم‌نامه منعقد شده با سازمان اوقاف و امور خیریه، درصدد هستیم با ثبت و مستند نگاری این آثار ارزشمند گام مهمی در راستای حفاظت و معرفی این آثار برداشته شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.